Desiatky ľudí s obálkami čakali pred radnicou

Desiatky ľudí s obálkami čakali pred radnicou

RedakciaAktuality22.5.2020

Miestny poplatok za odpad, daň z nehnuteľností, daň zo stavieb či daň z bytov doručila radnica v uplynulých dňoch obyvateľom centra dolného Liptova. Viacerí túto povinnosť chceli splniť okamžite. V dôsledku stále platných epidemiologických opatrení však nemôže do budovy mestského úradu naraz vstúpiť väčší počet ľudí. Pred budovou sa preto v stredu 20. mája vytvoril niekoľkometrový rad s dlhým čakaním. Štvrtok a piatok už bola situácia lepšia.

Radnica reagovala

Na túto situáciu zareagovala radnica tým, že rozšírila počet pokladní, v ktorých mohli obyvatelia tieto poplatky zaplatiť.

„Zriadili sme tri nové pokladne a zrušili sme obednú prestávku v pokladniach. Na mieste, kde sa tvoria rady sme zabezpečili občerstvenie a snažíme sa pracovať najrýchlejšie, ako to len ide. Napriek tomu, že utorky a štvrtky sú nestránkové dni, ak prídete platiť počas týchto dní, nepošleme vás domov bez vybavenia,“ napísala radnica na sociálnej sieti.

Čakajúcim pritom priniesli von stoličky, doniesli minerálku i niečo pod zub. Čakanie však bolo aj tak dlhé.

Poplatky nie je nutné ihneď zaplatiť

Tieto poplatky je možné zaplatiť aj na pošte, alebo prostredníctvom internetbankingu. Radnica preto vyzvala mladšie ročníky, aby pomohli svojim rodičom a starým rodičom, pretože tí často nevedia pracovať s internetbankingom a preto prídu zaplatiť osobne. „Prosíme vás, aby ste zistili vo svojom okolí, kto nevie zaplatiť inak ako návštevou radnice a pomohli mu s tým. Oznámte vašim blízkym, že na rozhodnutiach sa nachádza QR kód, ktorým sa dá platiť na všetkých poštách,“ uviedla samospráva.

Tieto poplatky pritom nie je nutné zaplatiť ihneď. Miestny poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady je pritom možné rozdeliť na dve splátky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia