Deti prispeli k vianočnej atmosfére

Deti prispeli k vianočnej atmosfére

RedakciaAktuality28.12.2021

Deti napriek tomu, že sú ďaleko od domova nie sú ochudobnené o čaro Vianoc. Je to nielen tým , že Ľubochnianska dolina je aj v zime prekrásna. Deti sa tam v popoludňajšom výchovnom programe môžu vyšantiť na snehu, sánkovať. Samozrejmosťou je, že vychovávatelia pripravia pre deti mikulášsky program, privítajú sv. Luciu, pripomenú si predvianočné tradičné zvyky a snažia sa počas celého adventu darovať viac dobra v podobe dobrých skutkov, za ktoré nečakajú odmenu. Celé zariadenie v tomto čase dýcha vianočnou atmosférou a prispieva k nej aj vianočný stromček.

Vianočnú atmosféru deti z LVS vytvorili aj tohto roku vo vstupných priestoroch obchodného domu Tesco Ružomberok. Vyzdobili ho rôznymi vianočnými ozdobami, ktoré vyrobili počas výchovného programu. Deti s radosťou vyrábali zvončeky, gule aby iným ľuďom pripomínali čaro Vianoc. Žiaci aj ich vychovávatelia s nadšením pripravili výzdobu pre ružomberský odchodný dom, lebo aj takto chceli obdarovať kupujúcich a personál obchodného reťazca. Deti za zhotovenie výzdoby odmenilo Tesco bohatou nádielkou darčekov.

Riaditeľka LVS Mária Surová zaželal všetkým ľuďom: ,, Zo srdca prajeme nech tieto dni prinesú viac lásky do každej rodiny, aby každý cítil, že je milovaný. A prajeme do nového roka 2022 len to najlepšie. Nech každý deň máte dôvod na radosť a úsmev.“

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia