Deti sa fotili na rozostavanom moste diaľnice

Deti sa fotili na rozostavanom moste diaľnice

RedakciaAktuality20.5.2021

Na stavbe diaľnice Dl Hubová - Ivachnová zaznamenali v uplynulom období zvýšený pohyb občanov, ktorých na stavbe nepracujú. Nejednalo sa len o prístupové komunikáciácie, na ktorých je taktiež vstup zakázaný, ale hlavne o pohyb na mostných objektoch.

Všetky vstupy na ne sú zabezpečené pevnou oceľovou zábranou a tabuľou zakazujúcou vstup, napriek tomu niektorí ľudia zákaz nerešpektujú.

„Žiadame obce o spoluprácu pri informovaní občanov formou vyhlásenia v obecnom rozhlase alebo vyvesením tohto oznamu na verejnom mieste. Upozorňujeme, že vyššie spomenuté správanie ohrozuje zdravie a život občanov. Informovať treba aj rodičov neplnoletých detí, pretože zaznamenané prípady sa týkali hlavne násťročných detí,“ uvádza zhotoviteľ stavby.

Niektoré mostné objekty majú výšku až 44 metrov. Pád z takejto výšky by mal fatálne následky.

„Oznam sme vyhlásili v obecnom rozhlase a podľa fotografie, ktorou sa deti chválili na sociálnych sieťach, sa nám niektoré deti podarilo identifikovať. Porozprával som sa s ich rodičmi, prisľúbili, že dajú na deti pozor,“ hovorí starosta Likavky Marián Javorka.

Práce na stavbe sú v plnom prúde, z 3,6 kilometra dlhého tunela Čebrať treba ešte vyraziť približne 400 metrov. Razenie zo strany Hrboltovej zatiaľ nezačalo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia