Detský hasičský viacboj

Detský hasičský viacboj

RedakciaAktuality9.10.2023

Už 13. ročníku Hasičského branných pretekov Hasičský viacboj patrila sobota 7. októbra. V Likavke sa po troch rokoch znovu stretli mladí hasiči a hasičky, aby si zmerali svoje sily. Zápolili na lesnej lúčke Hlivovo na Čebrati. Zišlo sa tam 18 päťčlenných družstiev mladých hasičov z Oravy, Liptova, Spiša ale aj z okolia Nových Zámkov.

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) v Likavke pripravili približne dvojkilometrový branný beh. Na trati ich čakalo deväť disciplín. Precvičili si na nich svoju "mušku" v streľbe zo vzduchovky a paintballovej zbrane, potrénovali svoj odhad v hode cvičným granátom, či zhodení kolkov hasičskou hadicou. Ukázali svoju silu pri prelezení 5-metrového visutého lana, precvičili si svoje hasičské zručnosti vo viazaní uzlov, alebo vo vykonaní hasičského útoku a tiež vyskúšali svoju odvahu pri zdolaní výšky a jazdy na lanovej dráhe.

Vekovo staršie deti, ale aj malinkí "šmolkovia" - všetci zdolali pomerne náročnú trať a odvážili sa vykonať každú jednu disciplínu, za čo im patrí naozaj veľký obdiv a pochvala. V konečnom zúčtovaní sa najlepšie darilo v kategórii dievčat družstvu z DHZ Kňažia pred dievčatami z DHZ Spišské Bystré a domácimi dievčatami z Likavky. V kategórii chlapcov naozaj nádherný bežecký čas dosiahli chlapci z DHZ Spišské Bystré, za ktorými zaostali na druhom a treťom mieste mladí hasiči zo Základnej školy (ZŠ) Semerovo pri Nových Zámkoch.

Mladí hasiči súťažili aj o putovný pohár, ktorý môže získať to súťažné družstvo, ktoré získa najlepší súčet časov zo Zimného sústredenia a Hasičského viacboja. Tento rok sa jeho držiteľom stali chlapci zo ZŠ Semerovo.

Organizátori poďakovali vedúcim súťažných družstiev, ktorí venujú svoj čas v príprave mladých hasičov, ale aj všetkým deťom, mladým hasičom, ktorí sa rozhodli tráviť svoj voľný čas takouto, skutočne zmysluplnou a ušľachtilou činnosťou.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia