Dievčatá z Ružomberka navrhujú oblečenie pre zákazníkov do celého sveta

Dievčatá z Ružomberka navrhujú oblečenie pre zákazníkov do celého sveta

RedakciaAktuality25.3.2019

„Do Veľkej Británie sme išli hneď po skončení strednej školy. Vyštudovali sme odbor Odevníctvo a módny dizajn na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku pod vedením pani profesorky Kackovej a profesorky Hatiarovej,“ začala rozprávať svoj príbeh tridsiatnička Lucia Janočková. Tá žije v Anglicku so svojou sestrou Monikou a sesternicou Evou Demkovou. V septembri 2017 spoločne vytvorili vlastnú módnu kolekciu pod názvom Orphic London (orphic znamená unikátny). „Myšlienka, vytvoriť vlastnú módnu značku sa zrodila na základe neprístupnosti oblečenia, ktoré mohli ženy obdivovať len v módnych magazínoch, televízii a na celebritách. Našim cieľom bolo však poskytnúť kvalitné, pekné a finančne dostupné oblečenie, bežným ženám, ktoré vždy snívali sa krásne a luxusne obliekať,“ uviedla zámer svojho sna Lucia Janočková.

Ako samy mladé Ružomberčanky tvrdia, navrhujú oblečenie pre ženy, ktoré sú elegantné, ale zároveň odvážne v štýle a nehanbia sa ukázať svoje krivky. Ich návrhy prinášajú módu, štýl známych celebrít Kim Kardashian, Kylie Jenner, Jennier Lopez a mnohých ďalších. Kolekciu chcú robiť dostupnou obyčajným ženám, ktoré chcú vyzerať výnimočne. Oblečenie navrhnuté mladými dievčatami je určené na špeciálne udalosti ako svadby, plesy, oslavy. Látky a modely dizajnov sú vybraté a ušité v Londýne. Ďalej sme sa v rozhovore dozvedeli, že vzorky dievčatá posielajú veľkovýrobcom v Číne a v Amerike.

„Orphic London spolupracuje iba s vysoko hodnotenými veľkovýrobcami, aby sme zákazníkom poskytli kvalitné oblečenie. Naša kooperácia je aj s výrobcami - krajčírskymi dielňami, ktorí pracujú napríklad so značkou Zara,“podčiarkla kvalitu výrobkov Lucia. Tá sa veľmi teší, že ich navrhnuté módne modely napredujú. Sama priznala, že ich sociálne siete sleduje viac ako 11 tisíc záujemcov. Veková kategória, ktorá najčastejšie nakupuje ich produkty, sa pohybuje od 18 po 45 rokov.

O značku je veľký záujem nielen vo Veľkej Británii, ale aj v Austrálii a v iných krajinách.„Naše oblečenie a doplnky predávame do celého sveta, vrátane Slovenska," povedala pre náš portál Žijem v Ružomberku Lucia Janočková.

Ak si prelustrujete webovú stránku našich šikovných Ružomberčaniek /www.orphiclnd.com/ v ponuke nájdete aj rôzne kolekcie plaviek. Tie sú s unikátnymi farbami doplnené rôznymi štrasovými doplnkami, ktoré si dizajnérky samy navrhujú.

Naša značka Orphic London podpísala partnerskú zmluvu s veľkou anglickou online módnou spoločnosťou SilkFred, ktorá tak od februára 2019 predáva naše produkty do celého sveta. Spoločnosť má 2 milióny zákazníkov. Tento rok sme v júli 2019 pozvané na Miami Fashion Swim Week. Ide o módnu prehliadku plaviek v Miami, ktorá trvá 7 dní. Akcia je organizovaná pre stajlistov, módnych návrhárov a kupcov, kde spomedzi 50 návrhárov z Ameriky Orphic London uvedie 14 návrhov plaviek,“ priblížila svoje úspechy Lucia. Na akcii sa zúčastňujú známe celebrity ako speváčka Britney Spears, herec Leonardo Dicaprio, spevak Ricky Martin a veľa ďalších, ktorí milujú módu.

Mladé, talentované dámy z Ružomberka majú jasný cieľ do budúcnosti. Vytvoriť športovú, ležérnu kolekciu na bežné nosenie. „Taktiež plánujeme predávať naše oblečenie, plavky a módne doplnky v butikoch USA,“ prezradila nášmu portálu Lucia Janočková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia