Do bytovky sa majitelia nasťahujú na jeseň

Do bytovky sa majitelia nasťahujú na jeseň

RedakciaAktuality23.7.2020

Výstavba Rezidencie Bystrická Ružomberok je takmer pred finálnym odovzdaním. V novostavbe polyfunkčného bytového domu s 59 bytmi a 5 obchodnými priestormi aktuálne prebiehajú maliarske práce a kladenie finálnych povrchových krytín. Informáciu pre náš portál potvrdil Juraj Trizna zo spoločnosti Real Focus s.r.o, ktorá má stavbu v réžii. Doplnil, že vlastníci sa do priestorov v blízkosti plavárne preťahujú v priebehu septembra tohto roka.

Klientom, ktorí sa rozhodli pre dokončený byt ponúkame prémiové zariadenie kúpeľní,“ konštatoval pre náš portál Trizna.

Ako ďalej potvrdil počas výstavby došlo k posunu pôvodného termínu kolaudácie približne o jeden rok. „Zdržanie vzniklo v roku 2018 z dôvodu neočakávaných okolností pri prekládkach vodovodu, kanalizácie, vysokého i nízkeho napätia, optických rozvodov, teplovodu a plynovodu. Samotná výstavba bytového domu začala v máji 2019 a odvtedy už všetky práce prebiehali podľa harmonogramu,“ vysvetlil Trizna.

Hrubú stavbu sa na Rezidencii Bystrická Ružomberok podarilo spoločnosti ukončiť ešte pred príchodom zimy. Celková doba výstavby je tak 16 mesiacov, predstavuje 4000 metrov štvorcových úžitkovej plochy a jej hodnota presahuje 5,3 milióna eur.

Každý byt je vybavený balkónom, obývacou izbou spojenou s kuchyňou, kúpeľňou. Podľa spoločnosti je k dispozícii dostatočná parkovacia plocha a možnosť krytého parkovacieho státia priamo za bytovým domom.

Do roku 2025 máme záujem postaviť v meste Ružomberok ďalších 250 bytov,” doplnil plány Juraj Trizna.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia