Do centra mesta priviezli vianočný stromček

Do centra mesta priviezli vianočný stromček

RedakciaAktuality28.11.2019

Ružomberské centrum od dnes skrášľuje strieborný smrek. Na jeho rozsvietenie si budú musieť Ružomberčania ešte týždeň počkať.

Vianočný stromček pre obyvateľov mesta každoročne zabezpečujú Mestské lesy Ružomberok. Aj tento rok vyberali z viacerých kandidátov. Napokon ich práve osadený, strieborný smrek zaujal ideálnymi mierami - vhodnou výškou, šírkou, či obvodom kmeňa „Najkrajší a najvhodnejší sa nám zdal tento smrek. Veríme, že sa bude obyvateľom páčiť,"povedal pre náš portál riaditeľ mestských lesov, Milan Šlávka.

K noblese Vianoc okrem stromčekov, patria rôzne ozdoby a svetielka. Samozrejme aj ten tohtoročný, ozdobili svietiacou reťazou a svetlami. Sú síce z predchádzajúceho roka, ale funkčné a krásne.

Výzdobu vianočných prvkov, namontovanú na stĺpoch verejného osvetlenia, inštalujú zamestnanci technických služieb postupne od začiatku mesiaca. „Pred radnicou zamestnanci osadili tradičný adventný veniec a zároveň v mestských častiach Biely Potok, Černová, Hrboltová už tiež pribudli vianočné stromčeky,“ informuje magistrát na facebookovom profile.

Kultúrny dom Andreja Hlinku, ale aj školy či iné subjekty pripravili na obdobie adventu široký program. Vyberte si z ponuky Ružomberského adventného kalendára, ktorý začína 2. decembra.

Stretnutie s Mikulášom v meste a zároveň rozsvietenie vianočného stromčeka prebehne 5.12.2019 o 16.15 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia