Do piatka bude na niektorých miestach prerušená elektrina

Do piatka bude na niektorých miestach prerušená elektrina

RedakciaAktuality2.10.2018

Zasiahne to viaceré miesta Ružomberka, pričom nie je zrejmé, či pôjde o krátkodobé výpadky alebo o rozsiahle prerušenie elektriny. „Jednotlivé práce a odstávky spolu nesúvisia. Ide o bežné, vopred naplánované, údržbárske práce, ktorých cieľom je udržať distribučnú sústavu v optimálnej kondícii, aby bola dodávka elektriny spoľahlivá a bezpečná. Každá odstávka je naplánovaná tak, aby prebehla plynulo - v celistvom časovom úseku,“ uviedol v stanovisku Miroslav Gejdoš, hovorca Stredoslovenskej distribučnej a.s..

V utorok (2. októbra) bude prerušená distribúcia elektriny na Námestí Andreja Hlinku a na Námestí Š. N. Hýroša. Podľa Gejdoša ide o údržbu a nutné opravy v trafostanici. Problém s elektrinou môže nastať medzi 8:00 hod. a 14:30 hod. Na stredu prerušenie energie Stredoslovenská distribučná, a.s. neavizovala.

Vo štvrtok (4.októbra) nebude elektrina distribuovaná v niektorých úsekoch na Bystrickej ceste a taktiež bude obmedzená distribúcia na uliciach Majere a Mariánska, Podhora a Riadok. Výpadky hlásia v časoch od 9:30 hod. do 12:30 hod. V stanovisku hovorca ďalej uvádza, že v lokalitách Podhora, Malý Závoz a Riadok pôjde o zníženie napätia v trafostanici v centre mesta a na Rovni budú technici riešiť problémovú preložku vedenia nízkeho napätia.

Piatok (5.októbra) bude od 8:00 hod. do 13:30 hod. bez elektriny Kľačno a ulica Smreková 4933. Dotkne sa to predovšetkým športového areálu, kde „dôjde k odstráneniu porúch v trafostanici,“ upresnil Gejdoš.

Prerušenie distribúcie elektriny má v Ružomberku pokračovať aj ďalší týždeň. V pondelok (8.októbra) budú v Novej Hrboltovej znižovať napätie v trafostanici a taktiež vymieňať poškodené komponenty.

„Naši zamestnanci urobia všetko pre to, aby plánované práce ukončili čo najskôr. Ak nenastanú žiadne komplikácie a okolnosti to dovolia, je možné, že elektrina pôjde odberateľom aj skôr, ako sme avizovali,“ dodal hovorca Miroslav Gejdoš.

(Zuzana Rojíková)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia