Do poslaneckých lavíc zajtra zasadnú poslanci

Do poslaneckých lavíc zajtra zasadnú poslanci

RedakciaAktuality10.11.2020

V poradí už desiate zastupiteľstvo v tomto roku sa bude konať od 8.00 ráno. Vo Veľkej zasadačke Mestského úradu je v programe naplánovaných 16 bodov.

V programe aj dotácia na nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle

Foto: V. Mydlo

Poslanci budú okrem iného v stredu schvaľovať aj podanie žiadosti o poskytnutie dotácie na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc. Cieľom projektu s názvom Nabíjacia stanica pre elektromobily v meste Ružomberok je vybudovať jednu nabíjaciu stanicu na Námestí Andreja Hlinku pred Mestským úradom. Výška dotácie na projekt je 8 000 eur.

Riešiť budú aj bytovku na Plavisku

O plánovanej výstavbe bytov na ulici Plavisko sme už informovali. Prečítať o tom si môžete napríklad TU. Nasledujúce mestské zastupiteľstvo bude schvaľovať zmenu uznesenia. Areál, na ktorom má vyrásť nová bytovka, má veľkosť 7700 m² a nachádza sa vedľa viacúčelovej športovej haly T-18.

Volení zástupcovia mesta budú riešiť aj pohľadávky z kúpnej ceny týkajúce sa Ružomberského katolíckeho kruhu a vyhodnocovať budú aj činnosť Nízkoprahového denného centra pre deti a rodinu. Rozhodovať budú aj o vytvorení Komisie pre životné prostredie a zaoberať sa budú aj zmenami rozpočtu a priebežnom plnení investičného plánu. Rozoberať budú aj predaj a nájom pozemkov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia