Do práce na bicykli, alebo nechajme auto doma

Do práce na bicykli, alebo nechajme auto doma

Ján SvrčekAktuality1.6.2024

Súčasťou celonárodnej kampane Do práce na bicykli, do ktorej sa každoročne zapájajú tisícky ľudí, opäť bude aj mesto Ružomberok. Záujemcovia sa môžu do 7. júna, v zmysle štatútu súťaže, oficiálne zaregistrovať na internetovej stránke: www.dopracenabicykli.eu.

Súťaž je určená pre tých, ktorí sa rozhodnú cestovať do práce na bicykloch, prípadne inými alternatívnymi spôsobmi dopravy a koná sa celý jún. Podobne ako vlani v Ružomberku nebudú chýbať ani obľúbené cykloraňajky. Tie sa pre všetkých zapojených cyklistov uskutočnia v stredu 5. júna od 6:00 hod. do 8:30 hod. na križovatke ulíc Mostová a A. Bernoláka (pri „vajci“). 

Projekt, tentoraz so sloganom Zaži tlkot svojho mesta, je určeným tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a celý mesiac budú dochádzať do práce na bicykli. Súťaže sa môžu zúčastniť tiež kolektívy študentov z rovnakej školy, podmienkou je, aby dovŕšili pätnásť rokov.

Vlani sa do tejto kampane v Ružomberku zapojilo celkom 161 jednotlivcov v 44 tímoch. Cyklisti spolu prekonali 13 276,84 kilometrov a absolvovali 2 465 jázd, a tak ušetrili ušetrili 3 319,21 kilogramov kysličníka uhličitého. V priemere najazdili 82,98 kilometrov na účastníka.

Foto: MsÚ Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia