Do Ružomberka pricestoval Zoo Park. Vyvolal rozporuplné reakcie

Do Ružomberka pricestoval Zoo Park. Vyvolal rozporuplné reakcie

RedakciaAktuality25.7.2023

Táto netradičná ZOO cestuje už niekoľko mesiacov po Slovensku a do Ružomberka zavítala 20. júla. Informácia o jej príchode však vyvoláva rozporuplné reakcie.

V Zoo Parku majú návštevníci možnosť vidieť slony, zebry, kengury, ťavy či iné exotické zvieratá. V Ružomberku pri Zimnom štadióne pobudnú do 30. júla. Za vstup zaplatia dospelí 7 eur a deti 5 eur. Na sociálnych sieťach však informácia o príchode Zoo Parku do mesta vyvolala rozruch. Zatiaľ, čo niektorí návštevníci hovoria, že to bol úžasný zážitok pre deti aj dospelých, a vidieť, že sa organizátori o zvieratá poctivo starajú, iným sa nepáčia podmienky v ktorých zvieratá žijú a považujú to za týranie.

Podľa majiteľov Zoo Parku je o zvieratá príkladne postarané a v každom meste ich kontroluje veterinárny úrad. „Chceli by sme upozorniť, že naše zvieratá, nie sú divé zvieratá, narodili sa a vyrástli u nás. Nie sú vystresované, hladné ani smädné, ako mnohé zvieratá vo voľnej prírode. V každom meste nás kontroluje veterinárny úrad. Naša zoologická záhrada je jednou z najkontrolovanejších zvieracích spoločností. Ak by sa našim zvieratám nedarilo, nemali by sme povolené otvorenie. O naše zvieratá je postarané, sú umyté, majú dostatočný priestor, tieň a vodu. “

Návštevníci majú možnosť zvieratá aj kŕmiť. Pri vstupe si môžu kúpiť škatuľku jabĺk a následne môžu zvieratá hladkať a kŕmiť. Okrem toho sa v areáli nachádza niekoľko skákacích hradov, a taktiež občerstvenie.

Stanislava Bruk Lucká

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia