Do Ružomberka prichádza skupina fanúšikov, polícia prijala bezpečnostné opatrenia

Do Ružomberka prichádza skupina fanúšikov, polícia prijala bezpečnostné opatrenia

RedakciaAktuality10.7.2019

Zajtra začína zápas európskej ligy medzi MFK Ružomberok a bulharským Levski Sofia. Podľa informácii radnice má do Ružomberka pricestovať 450 fanúšikov so zakúpenými lístkami a podľa informácií priamo zo Sofie je pravdepodobné, že ďalších 800 až 1000 ľudí príde po vlastnej línii. „Na zápas miesto už nemajú, tak sa predpokladá, že zápas strávia v uliciach mesta (v baroch a podobne). Vzhľadom na to, že fanatici Levski majú veľmi zlú povesť, upozorňujeme, že sa bude mestom pohybovať veľká partia výtržníkov,“ hovorí Viktor Mydlo, hovorca mesta Ružomberok. Pripomína, že množstvo z nich sú aj slušné rodiny. Ak to nie je nutné, mesto odporúča, aby sa Ružomberčania zdržiavali vo večerných hodinách radšej doma, prípadne sa vyhýbali vyostreným situáciám. „Nevytvárame paniku, len nestalo by sa to prvýkrát, čo by títo ľudia narobili neporiadok v meste, vrátane bitiek či rozbitých barov,“ dodal Mydlo.

Polícia Slovenskej republiky už prijala bezpečnostné opatrenia. v súvislosti s futbalovým stretnutím. „Nasadíme dostatočný a primeraný počet síl, techniky a prostriedkov za účelom ochrany života, zdravia, majetku, verejného poriadku, zamedzeniu výtržností a diváckeho násilia v okolí futbalového štadióna a v meste Ružomberok,“ informuje Radko Moravčík, krajský policajný hovorca. Policajti budú dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky s dôslednejšou pozornosťou na okolie futbalového štadióna, kde treba počítať so zvýraznenou zhustenou premávkou. „Polícia žiada futbalových fanúšikov, ako aj širokú verejnosť o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov policajtov,“ upozorňuje Moravčík.

Podniky v okolí budú zatvorené

Mesto Ružomberok v spolupráci s Políciou Slovenskej republiky prijali opatrenia, ktoré by mali zamedziť výtržnotiam a ohrozeniu majetku i života ľudí. „Podniky v blízkom okolí štadióna budú po dohode s vedením mesta Ružomberok v deň konania futbalového zápasu uzatvorené,“ konštatuje Moravčík. Zákaz predaja alkoholu by mal platiť od ulice Karola Salvu až po Klačno v čase medzi 14:00 až 19:00 hod. V tejto oblasti bude zvýšený počet hliadok a uzatvoria časť Makovického ulice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia