Dobrá novina prinesie radosť do rodín

Dobrá novina prinesie radosť do rodín

RedakciaAktuality15.12.2019

Cieľom koledovania je priniesť vianočnú radosť z narodenia Krista do rodín a zároveň podporiť rozvojové projekty pre núdznych na africkom kontinente. Túto aktivitu vyzdvihol generálny vikár Spišskej diecézy Anton Tyrol 14. decembra na stretnutí koledníkov zo všetkých oravských a liptovských okresov, ktoré sa uskutočnilo v Tvrdošíne.

Na hornej Orave sa zišlo 385 detí a animátorov, sto bolo z Ružomberského okresu. Témou jubilejného ročníka Dobrej noviny je Buďme požehnaní(m),“ uviedol koordinátor eRka Vladimír Dutka.

Doplnil, že do Tvrdošína na tzv. vysielačku prišli deti z Ružomberka, Martinčeka, Liptovskej Osady, Štiavničky, Liptovskej Štiavnice, Ludrovej, Valaskej Dubovej a Likavky .

Obohatením stretnutia oravských a liptovských koledníkov v Tvrdošíne bola svätá omša. V jej závere sa programom vinšov, kolied a vianočných piesní predstavili členovia detského folklórneho súboru Sliačačnek a ľudovej hudby Cifrušky z Liptovských Sliačov. Po svätej omši sa deti naučili na tvorivých dielňach nové tance, zhotovovať ozdoby z papiera.

Dobrá novina dlhoročne spolupracuje s Katolíckou diecézou Lodwar, ktorá sa nachádza na severe Kene. Svojimi rozmanitými pastoračnými a rozvojovými programami sa stará o dušu aj telo obyvateľov Turkany.

Nasadenie pracovníkov Caritas Lodwar v rámci programov vzdelávania dospelých, starostlivosti o vodné zdroje, podpory detí s fyzickým postihnutím, či sociálnej podpore starých a chorých, zlepšuje život nielen jednotlivcov, ale aj rodín a celých komunít.

Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 260 mestách a obciach na celom Slovensku. V predchádzajúcom 24. ročníku sa do Dobrej noviny zapojilo 23 778 koledníkov v 2 512 skupinkách, ktorí spolu navštívili 64 585 rodín. Celkový výnos predstavoval 1 151 201,85 EUR.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia