Dobročinný adventný večierok

Dobročinný adventný večierok

RedakciaAktuality5.12.2022

Opätovne mal charitatívny rozmer a jeho výťažok spolu s finančnými darmi od jeho návštevníkov venovali sirotám Alexovi a Sophii Sliaziakovým. Do kultúrneho domu prišlo okolo 500 návštevníkov, ktorých prilákal aj pestrý kultúrny program. Predstavili sa v ňom všetky generácie, aby navodili vianočnú atmosféru. Prispeli k nej spevácka skupina seniorov Salatín, folklórne zoskupenie Sliačanská sedmička, folklórna skupina Sliačanka. O priazeň publika sa uchádzali aj žiaci Základnej školy s materskou školou Jozefa Hanulu. K nim sa pridali žiaci Súkromnej základnej školy (SZUŠ) Dotyk a SZUŠ Jánoš. Veľký potlesk získali aj členovia folklórneho súboru Sliačanček.

Na návštevníkov čakali výrobky vianočných trhov, dobročinný punč, koláč, fotenie, cukrová vata, pukance, či maľovanie na tvár. Počas večierka sa uskutočnila aj zbierka Dobročinná krabička, ktoré boli určené pre osamelých ľudí.

Krabičky boli naplnené trvanlivými sladkými alebo slanými pochúťkami, kávou, čajom, knihou alebo krížovkami. Niektorí do nich vložili napríklad ponožky alebo iný praktický darček, sprchový gel, zubnú pastu alebo inú kozmetiku. Vložiť do neho mohli darčekový poukaz alebo stravný lístok. "Obdarovaného určite poteší aj pozdrav s milým odkazom na povzbudenie," inštruovali darcov organizátor z eLSe klubu.

Iniciatívu dobrovoľníkov z L. Sliačov ocenil aj jej prednosta obecného úradu Pavol Bartík. ktorý si váži ich humánny čin. Organizátori Dobročinného adventného večierka aj touto cestou chcú poďakovať každému, kto prispel a pomohol.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia