Dobrovoľníci pomáhajú aj v uliciach Ružomberka

Dobrovoľníci pomáhajú aj v uliciach Ružomberka

RedakciaAktuality24.3.2020

Dobrovoľníkov pre zvládnutie koronavírusu v Ružomberku začalo registrovať tamojšie Komunitné centrum Bratskej jednoty baptistov na Bernolákovej ulici v Ružomberku.

"Vzniknutá databáza má slúžiť na zvládanie epidémie v súčinnosti so záchrannými zložkami a mestom. Použitá môže byť v maximálnom rozsahu 12 mesiacov od dátumu registrácie a len za účelom pomoci pri epidémii," informoval Miloš Masarik z komunitného centra.

Dobrovoľníci sa môžu registrovať prostredníctvom formuláru TU

Bližšie informácie o dobrovoľníckom projekte získate aj na telefónnom čísle: 0915 266 365

Stredná zdravotnícka škola Márie Terézie Schererovej spustila pre ľudí v núdzi tiež nákup a donášku potravín pre seniorov v meste. Dobrovoľníci roznášajú tovar trikrát do týždňa.

Bližšie informácie nájdete na telefónnych číslach uvedených na plagáte.

Aj viacerí poslanci Metského zastupiteľstva v Ružomberku ponúkajú možnosť nákupu a donášky potravín pre seniorov a ľudí v núdzi. Či dobrovoľnú službu poskytuje poslanec z vášho obvodu, získate na telefónnych číslach, ktoré majú uverejnené na stránke Mesta.

Prosíme informujte o týchto možnostiach pomoci hlavne seniorov, o ktorých viete, že komunikáciu cez sociálne siete neovládajú, alebo takúto možnosť nemajú. V tomto období sú najzraniteľnejší a pomocnú ruku od ružomberskej rodiny si zaslúžia.

Na najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľstva môžeme myslieť aj my. Svoju babku, starú mamu, mamu či dedka môžeme potešiť v tejto situácii aspoň milým slovom. Stále im totiž môžeme zavolať a aj takýmto spôsobom im pomôcť zvládať sociálnu izoláciu, v ktorej sa nedobrovoľne ocitli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia