Dobrovoľníkov pre zvládnutie koronavírusu v Ružomberku registruje Komunitné centrum Bratskej jednoty baptistov

Dobrovoľníkov pre zvládnutie koronavírusu v Ružomberku registruje Komunitné centrum Bratskej jednoty baptistov

RedakciaAktuality17.3.2020

Dobrovoľníkov pre zvládnutie koronavírusu v Ružomberku začalo registrovať tamojšie Komunitné centrum Bratskej jednoty baptistov (KC BJB) na Bernolákovej ulici v Ružomberku. Vzniknutá databáza poslúži na zvládanie epidémie v súčinnosti so záchrannými zložkami a mestom. Bude ju možné použiť v maximálnom rozsahu 12 mesiacov od dátumu registrácie a len za účelom pomoci pri epidémii, informáciu potvrdil Miloš Masárik z KC BJB v Ružomberku.

Zatiaľ dúfame, že nakoniec nebude podobná pomoc potrebná. Ak bude
nutná, tak potom už bude neskoro ju začať organizovať. Preto chceme už
teraz pripraviť sily pre prípad núdze. Spolu s registráciou začíname aj prípravu potrebných zaškolení, dobrovoľníckych zmlúv a
materiálového vybavenia,“ konštatoval M. Masárik.

Dodal, že o ich pomoc pri nákupe potravín prejavilo záujem už teraz niekoľko seniorov. Túto službu poskytujú bezplatne.
KC BJB predpokladá využiť dobrovoľníkov napríklad pri rozvážaní potravinových balíčkov pre osamotených ľudí v domácej karanténe, pri roznášaní letákov s usmerneniami z mesta. Do databázy dobrovoľníkov sa zatiaľ prihlásilo vyše 20 ľudí vo veku od 18 do 55 rokov. Medzi nimi prevládajú pedagogickí pracovníci.

Bližšie informácie o dobrovoľníckom projekte získate na telefónnom čísle: 0915 266 365
e-mail: bjbrbk@gmail.com
Cirkevný zbor a KC BJB pôsobí v Ružomberku 30 rokov. Má fungujúce ekumenické vzťahy a neustále sa venujme rôznym komunitným aktivitám.

Aj stredná zdravotnícka škola Márie Terézie Schererovej začína s bezplatným nákupom pre každého kto to potrebuje. Viac info nájdete TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia