Dôchodcovia sa opäť budú môcť stretávať

Dôchodcovia sa opäť budú môcť stretávať

RedakciaAktuality19.6.2020
Dnes sa uskutočnila dezinfekcia priestorov na ulici Majere

„Ide o špeciálnu dezinfekciu, ktorá sa používa aj v nemocniciach. Chceme už postupne nabehnúť na bežnú činnosť a od pondelka by sme už mohli otvoriť,“ hovorí vedúca Klubu dôchodcov – Denného centra v Ružomberku Alena Vinžíková.

Ako ďalej doplnila, odvolali všetky zahraničné rekreácie a plánujú už len tie domáce. Napríklad v auguste plánujú ísť do Veľkého Medera a v septembri na týždeň do Tatranských Matliarov. Počas obdobia opatrení proti šíreniu nového koronavírusu len s nostalgiou spomínali na debaty pri káve.

„Veľmi dlho sme sa kvôli pandémii nemohli stretávať a ľudia toto obdobie prežívali veľmi ťažko. Prevažná väčšina našich členov sa dokonca nemohla vôbec s nikým stretávať,“ povedala Vinžíková.

Súhlasí s ňou aj predseda ružomberskej Jednoty dôchodcov Ján Binder.

„Máme možno aj viac ako polovicu žien, ktoré sú vdovy, alebo bez partnerov. Je dobre, ak sa môžu aspoň sem-tam prejsť. Keďže bol zákaz stretávania, bolo to veľmi ťažké pre tie ženy, ktoré tu nemajú bližšie rodinné vzťahy,“ potvrdil.

Ako ďalej dodáva, aspoň krátkym veršíkom ich potešil na narodeniny, meniny, alebo len krátkym telefonátom.

„Všetky akcie vždy dopredu konzultujem s úradom verejného zdravotníctva a s krízovými štábmi,“ hovorí. Prednedávnom sa vrátili z Hniezdneho, kde je výroba slovenskej whisky a slovenskej čokolády, najbližšie plánujú výlet do Poľska, po Oravskej Priehrade i do Krušetnice, do múzea kávy. Kým však prísne opatrenia potrvajú, organizované stretnutia v klube nateraz odkladá. „Každý účastník by musel mať rúško na tvári a keď nedokážeme mať stoly na dva metre, musíme ľudí šachovnicovo rozsadiť. Máme 460 členov, preto si ani nechcem predstaviť, čo by sa dialo v realite,“ vysvetľuje.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia