Dôchodcovia si boli po vysvedčenie

Dôchodcovia si boli po vysvedčenie

Ján SvrčekAktuality24.1.2024

V maximálne dôstojnom stánku, vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku sa včera (23. januára) konala výročná členská schôdza Občianskeho združenia Senior pri Klube dôchodcov denného centra pri meste Ružomberok.

"V iných priestoroch by sme sa ani nemohli stretnúť. Celkove máme 540 členov, z nich sme však, z kapacitných dôvodov, pozvali len tých, čo do nášho združenia patria aspoň dva roky. A tak prítomných bolo 278," uviedla Jana Halušková, ktorá ružomberskému klubu šéfuje od 1. februára 2023, keď pomyslený štafetový kolík prevzala po desaťročnej predsedníckej misii Aleny Vinžíkovej.

"Zbilancovala som naše aktivity vo všetkých oblastiach, v spoločenskej, kultúrnej, športovej i pracovnej," konštatovala J. Halušková, ktoré vo svojej hodnotiacej správe dala odpočet naozaj bohatej činnosti, od posedení pri hudbe, návštev divadiel, cez rekreačné pobyty (Trenčianske Teplice, Dunajská Streda), pravidelné mesačné turistické vychádzky i s "bonbónikom", s návštevou Ľadového domu na Hrebienku, či Rainerovej chaty, medzinárodný zábavno - športový deň v areáli Základnej školy Zarevúca až po pracovné brigády - sadenie stromčekov, čistenie cintorína.

Do spoločenského - kultúrneho šatu pravidelnú "výročku" zabalili žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Alkana a už osvedčená ružomberská tanečná skupina Elišky. Nuž a po oficiálnej časti sa rozbehla tanečná zábava, ktorú mal pod palcom DJ Pali Kalata. "Z celej akcie som mala veľmi príjemný pocit. Bola radosť pozerať sa, ako sa ľudia bavia. Všetci prišli aj veľmi pekne oblečení," pochvaľovala si J. Halušková.

Vedúca ružomberských dôchodcov prvý raz oficiálne nastolila ročné zrkadlo. "Je to práca, ktorá ma baví. Celý život som robila s ľuďmi. Takže len v tom pokračujem," doložila Jana Halušková svojho času aj poslankyňa Národnej rady SR, či viceprimátorka Ružomberka.

Foto: Mária Grafová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia