Doprava na hlavnom ťahu Ružomberkom bude mierne obmedzená

Doprava na hlavnom ťahu Ružomberkom bude mierne obmedzená

RedakciaAktuality9.4.2021

V areáli Mondi SCP momentálne prebieha projekt s názvom Vstup 3, v rámci ktorého dochádza k úprave a rozšíreniu dopravných plôch pri vstupe do závodu.

„Nové parkovisko s kapacitou približne 90 miest zlepší logistiku pri vstupe do areálu súvisiacu aj s novým papierenským strojom PS 19 a zabezpečí bezproblémový chod na cestách v okolí závodu,“ informuje Martina Piláriková, komunikačná manažérka Mondi SCP.

V rámci spomínaného projektu sa od utorka 6. apríla začali práce aj na ceste 1/18, kde vybudujú novú križovatku, ktorá bude pripájať toto nové parkovisko pre kamióny vstupujúce do závodu cez VSTUP 3. V tejto súvislosti dôjde v najbližších týždňoch k čiastočnému obmedzeniu dopravy na ceste 1/18. Od 6. apríla do 28. mája bude premávka obmedzená v podobe zúžených jazdných pruhov s obmedzením rýchlosti.

Počas dvoch májových víkendov, a to 8. - 9. mája a 15. - 16. mája, bude kvôli frézovaniu a asfaltovaniu cesty uzavretý jeden jazdný pruh v smere z Liptovského Mikuláša do Ružomberka. Cestná premávka bude v čase uzávery jedného jazdného pruhu vedená v ostávajúcej časti vozovky striedavo obojsmerne a bude regulovaná náležite poučenými pracovníkmi.

Mondi SCP ďakuje vodičom za trpezlivosť a ospravedlňuje sa za nepríjemnosti súvisiace s daným obmedzením premávky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia