Dopravné obmedzenia počas Ružomberského jarmoku

Dopravné obmedzenia počas Ružomberského jarmoku

RedakciaAktuality2.6.2022

Mesto Ružomberok organizuje v piatok 3. a sobotu 4. júna už 34. Ružomberský jarmok na Námestí A. Hlinku. Okrem bohatého programu, vystúpia domáci umelci, Horkýže Slíže, Hrdza, Lieplay a iní, si usporiadanie jarmoku vyžiada úplnú uzáveru cestnej dopravy nielen na Námestí A. Hlinku ale aj na uliciach Mariánska, Veľký Závoz, Malý Závoz a časti ulice Majere.

Doprava na týchto komunikáciách bude uzatvorená od štvrtku 2. júna od 17:00 hod do soboty 4. júna do 24:00 hod. Na označenie oblasti uzávery bude použité prenosné dopravné značenie.

„Upozorňujeme, že v čase úplnej uzávery miestnych komunikácií nebude možné parkovať motorové vozidlá v uzatvorenej zóne. Dodržiavanie uzávery dopravy bude kontrolované pracovníkmi Mestskej polície Ružomberok. Nerešpektovaním prenosného dopravného značenia, vymedzujúceho uzatvorenú zónu, sa vystavíte riziku postihu,“ informuje mestský úrad.

Zmeny v doprave sa týkajú aj MHD, ktorej režim bude zmenený nasledovne:

Zastávka MHD Mestský úrad bude v čase od štvrtku 17:00 hod až do soboty 24:00 hod dočasne neobsluhovaná. Ku Mestskému úradu a z neho sa tak dostanete najbližšie zo zastávky Námestie A. Hlinku. Platí to pre linky 1 a 6, ktoré budú zo zastávky Námestie A. Hlinku pokračovať na zastávku Galéria a naopak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia