Dopravné značenia v meste sú výraznejšie

Dopravné značenia v meste sú výraznejšie

RedakciaAktuality12.6.2020

V rámci pravidelnej údržby miestnych komunikácií sa v Ružomberku počas uplynulých mesiacov začalo s obnovou vodorovného dopravného značenia.

„Dopravná polícia a bezpečnosť, plynulosť cestnej prevádzky vyžaduje obnovu dopravného značenia každý rok. Maľuje sa takmer osemdesiat percent značenia v meste,“ povedal pre náš portál Ivan Kamhal z oddelenia technickej správy mesta.

Samospráva obnovuje vodorovné dopravné značenie na miestnych komunikáciách zahŕňajúc vyznačenie stredových čiar, plošných znakov, priechodov pre chodcov či niektorých problematických krajníc.Okrem toho sa zvýrazňujú parkovacie boxy, aby mohla polícia identifikovať presné parkovanie vozidla, či sa nenachádza na parkovacom mieste pre invalida.

Práce sú takmer vo finále, ešte firma zvýrazní boxy na Rovni a v Baničnom. Zároveň sa zvýraznia žltou autobusové zastávky,“ doplnil Kamhal.

Vodorovné dopravné značenie realizuje spoločnosť Sates Považská Bystrica a radnicu bude stáť približne 40-tisíc eur.

Na priechodoch pribudli bezpečnostné prvky

Vďaka projektu Podpora zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie v meste Ružomberok radnica za viac ako 20-tisíc eur upravila priechody pre chodcov na ulici Riadok, dva na ulici Plavisko, pri hale T18 zároveň nainštalovali aj panely s informáciou o okamžitej jazdnej rýchlosti a priechod pre chodcov na Námestí A. Hlinku pri škôlke .

Na štyroch priechodoch pre chodcov sa zvýši bezpečnosť prostredníctvom zvýraznenej a väčšej dopravnej značky priechod pre chodcov, ktorá je doplnená o dve blikajúce led svetlá. Na každom priechode pribudne šesť blikajúcich dopravných prvkov, ktoré budú zabudované vo vozovke," informoval náš portál zástupca zhotoviteľa víťaznej firmy Značky s.r.o., Martin Pukáč.

Projekt bol podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia