Dopravnú kolíziu na zasneženej ceste v Ružomberku spôsobil opitý vodič

Dopravnú kolíziu na zasneženej ceste v Ružomberku spôsobil opitý vodič

RedakciaAktuality3.1.2019

Včera krátko pred 14.00 hodinou popoludní došlo na hlavnom cestnom ťahu v Ružomberku k dopravnej nehode viacerých osobných áut. Vinníkom bol 43-ročný vodič tmavomodrého vozidla značky Seat, ktorému policajná hliadka namerala v dychu 2,94 promile alkoholu.

„V čase o 13.30 hodine viedol 43-ročný muž vozidlo značky Seat po ulici Štefana Nahálku v Ružomberku v smere na ulicu Maroša Madačova, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla, v dôsledku čoho narazil do odstavených vozidiel Škoda Octavia a Škoda Fabia. Následne v jazde pokračoval po ulici Maroša Madačova a Antona Bernoláka až na cestu I/18, kde odbočil vpravo smerom na Liptovský Mikuláš, pričom svojim vozidlom zachytil protiidúce osobné motorové vozidlo Hyundai Galloper a následne pokračoval v jazde ďalej smerom na Liptovský Mikuláš, kde na ulici Považská cesta pri Ústrednej vojenskej nemocnici SNP narazil do zadnej časti osobného motorového vozidla značky Škoda Octavia, ktoré následne odhodilo do osobného motorového vozidla značky Citroёn Berlingo,“ uviedla pre portál Žijem v Ružomberku Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Dopravná nehoda si našťastie nevyžiadala žiadne obete ani vážnejšie zranenia. Odhadovaná výška spôsobenej škody je vyčíslená na 2800€. Voči páchateľovi bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia