Drvivá väčšina absolventov študuje na vysokých školách

Drvivá väčšina absolventov študuje na vysokých školách

RedakciaAktuality11.2.2020

„Hoci sme už v decembri organizovali Deň otvorených dverí, deviataci sa práve v tomto období rozhodujú o svojej budúcej strednej škole. Keďže do konca februára musia odovzdať prihlášky riaditeľovi na svojej základnej škole, chceme im takýmto spôsobom priblížiť samotnú Obchodnú akadémiu a tiež to, ako vyzerá vyučovanie na strednej škole,“ začína svoje rozprávanie riaditeľka Obchodnej akadémie v Ružomberku, Ľudmila Kerndlová.

Budúci študenti mali špeciálny rozvrh

Do tretieho ročníka projektovej aktivity Jeden deň stredoškolákom sa prihlásilo 75 záujemcov, čo je najviac za uplynulé roky. V prvý rok podujatia prejavilo záujem takmer 50 študentov, o rok neskôr asi 55. Budúci prváci si v tento deň vyskúšali bežný vyučovací deň.

Zostavili sme im špeciálny rozvrh, v ktorom sa nachádzajú typické predmety pre našu školu ako administratíva a korešpondencia, ekonomika a právo, aplikovaná informatika, ale tiež napríklad anglický jazyk a komunikácia, “ uviedla Kerndlová.

Od septembra nastúpi 40 nových prvákov

V súčasnosti môže Obchodná akadémia prijať 40 žiakov, teda do dvoch tried po 20 žiakov. Počet prihlásených sa pritom pohybuje okolo 80-tky. Ako potvrdila Kerndlová, je to stále menej ako napríklad pred 15-timi rokmi, pretože školy už pociťujú dôsledky nižšej demografickej krivky. V tomto období bol aj väčší problém dostať sa na vysokú školu. Podľa slov Kerndlovej, dnes asi 80% absolventov študuje na vysokých školách. V konečnom dôsledku smerovanie študentov závisí do veľkej miery od ich osobnosti. „Máme napríklad absolventku veterinárku, strojárku, inžinierov, ďalší absolvent je docent strojár,“ uzatvára Kerndlová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia