Držiteľom  zlatých kovov gratulovali aj primátor Ľ Kubáň a obdivuhodný sponzor ružomberského športu M. Fiľo

Držiteľom zlatých "kovov" gratulovali aj primátor Ľ Kubáň a obdivuhodný sponzor ružomberského športu M. Fiľo

RedakciaAktuality10.6.2023

Veľká zasadačka Mestského úradu v Ružomberku dnes nepatrila miestnym poslancom, ale mladým športovým vyslancom centra dolného Liptova – čerstvým republikovým šampiónom – basketbalistkám, starším žiačkam (U 15) a futbalistom mladším dorastencom (U 16). Samozrejme, aj realizačným tímom úspešných kolektívov a na radnicu takisto merali cestu rodinní príslušníci oceňovaných dievčat a chlapcov.

O milý úvodný hudobný prológ, sa v oboch „polčasoch“ postarali talentovaná speváčka, len 9 – ročná Nina Gerbová zo Základnej súkromnej umeleckej školy Jánoš a heligonkári (Sofia Fecenková a Šimon Podolák) z folklórneho súboru Liptáčik.

Prvý blok patril „žabkám“ MBK Ružomberok, ktoré na najvyšší republikový piedestál posunula trénerka Iveta Bieliková, so svojim asistentom a manažérom družstva Jozefom Smolekom. Potom prišli na rad mladí majstri „koženej“ s koučom Miroslavom Latiakom a jeho asistentom Petrom Kišom.

Nových šampiónov Slovenska oceňovali (pamätnými listami a upomienkovými predmetmi) zástupcovia radnice - primátor Ľubomír Kubáň, viceprimátor Róbert Kolár a prednosta Mário Klučka, spolu so vzácnym hosťom, dlhoročným a najväčším podporovateľom ružomberského športu Milanom Fiľom. Futbalová „šestnástka“ pri tejto príležitosti bola dekorovaná aj zlatými medailami za získaný titul a kapitán družstva Adam Tittel prevzal pohár z rúk regionálneho koordinátora Slovenského futbalového zväzu Petra Halaja. S darčekmi pre hostiteľov zase prišli majstrovské kolektívy. „Baby“ s klubovými šálmi, so zlatými medailami a s basketbalovou loptou, chalani zase vytiahli oficiálnu fortunaligovú „futbalku“.

Z budovy na Námestí A. Hlinku sa všetci, na pozvanie M. Fiľa, presunuli na Málinô Brdo, do hotela Malina, kde pri obede krásny event pokračoval už v neformálnom duchu.

Spolu s pánom primátorom sme sa dohodli, že aj takto si pripomenieme veľmi pekné výsledky našej mládeže. Tá je naša budúcnosť, či už v basketbale, alebo vo futbale. Tiež základ pre kategóriu dospelých. Verím, že aj tam zase dosiahneme na najvyššie méty,“ dal sa počuť M. Filo. „Treba si vážiť, akú vynikajúcu reklamu títo ´tínedžéri´ spravili nášmu mestu. Tým len potvrdzujú, že ružomberské športové zázemie, spolu s infraštruktúrou patria k najlepším v republike,“ pripojil Ľ. Kubáň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia