Dva formáty ZSF, ktoré čaká finále v Liptovskom múzeu

Dva formáty ZSF, ktoré čaká "finále" v Liptovskom múzeu

Ján SvrčekAktuality26.6.2024

Na 3. augusta sa vo veľkej sále sídelnej budovy Liptovského múzea v Ružomberku uskutoční vernisáž výstavy dvoch súťaží Zväzu slovenských fotografov (ZSF) – 49. ročníka už tradičného formátu jeho členov a 11. ročníka medzinárodnej elektronickej súťaže s názvom Tatranský mapový okruh.

„Klasika“, ktorá o rok dovŕši krásne jubileum, už pozná aj svojich laureátov. V kategórii „Voľná téma“ budú ocenení tiež dvaja fotografi z regiónu dolného Liptova – Dušan Strelka z Liptovskej Štiavnice, ktorý obsadil 3. miesto a Ružomberčan Kasian Hlaváč si prevezme Čestné uznanie SZF. V téme „Detail“ porota Cenu ZSF prisúdila Michalovi Schmidovi.

Z celkového počtu došlých fotografií, ktorých bolo štyristo medzinárodná odborná porota vybrala na výstavu 198. Z toho vo ´Voľnej téme´ 158 a v téme ´Detail´ 40 fotografií od 74 autorov zo 40 miest a obcí,“ informoval nás predseda ZSF Ľubomír Schmida. Tatranský mapový okruh bude vyhodnotený v júli. Čo sa týka augustovej ružomberskej výstavy, so svojimi kolekciami sa tu predstavia aj členovia Českého a Maďarského zväzu fotografov. Táto výstava potom zavíta do Prahy a tiež do iných miest v zahraničí. Pri ružomberskej slávnostnej vernisáži si ocenenia prevezmú všetci vyhodnotení z oboch súťaží nášho zväzu.“

Foto: Ľubomír Schmida

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia