Dvaja muži si šňupli bielu látku pred kamerami

Dvaja muži si šňupli bielu látku pred kamerami

RedakciaAktuality19.2.2024

Začiatok februára priniesol mestským policajtom viacero zásahov, medzi nimi aj netradičné. Kamera zachytila, ako lajna z bielej látky skončila v nosoch mužov. Stopkou sa skončila jazda Turka, ktorý sa s kamiónom zasekol v úzkej uličke.

Príslušník obsluhujúci kamerový systém si takmer v centre mesta po polnoci v sobotu 10. februára všimol trojicu mužov. „Na zábradlie schodov položili mobilný telefón, na jeho displeji spravili dve „lajny“ z bielej kryštalickej látky. Najskôr jeden, potom druhý si „šňupli“, každý po jednej čiare. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá mužov skontrolovala,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Pre podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu bola na miesto privolaná štátna polícia, ktorá si vec prevzala.

Mestskí policajti v tú istú noc o štvrtej hodine ráno kontrolovali partiu mladých mužov, ktorí vykonávali telesnú potrebu na chodník. Zistili, že sú medzi nimi aj dve mladistvé osoby, ktoré javia známky požitia alkoholu. Požitie alkoholu potvrdila aj dychová skúška, 16-roční chlapci mali v dychu 0,33 respektíve 1,02 promile. Predviedli ich na útvar mestskej polície a kontaktovali rodičov. Dospelému kamarátovi, ktorý im alkohol ponúkol, policajti dali blokovú pokutu.

Alkohol na verejnosti v sobotu večer pila aj dvojica mladíkov, všimol si to príslušník pri kamerách. Hliadka zistila, že ide o mladistvé osoby vo veku 16 a17 rokov. Dychové skúšky požitie alkoholu potvrdili. Mládenci mali v dychu 0,77 a 0,79 promile. Aj po nich si prišli rodičia.

Pol hodinu pred polnocou v nedeľu 11. februára sa na mestskú políciu obrátili so žiadosťou o pomoc obyvatelia Tatranskej cesty. „Na úzku príjazdovú cestu prišiel kamión, ktorý pri otáčaní nabúral do lodžie. Hliadka na mieste našla kamión s tureckým evidenčným číslom. Jeho vodič nepoškodil len balkón, ale aj niekoľko zaparkovaných osobných vozidiel,“ povedal Jankovič.

Fotogaléria

Pretože išlo o dopravnú nehodu boli na miesto privolaní dopravní policajti, ktorí si prípad prevzali. Mestská polícia riešila okrem týchto prípadov aj troch bitkárov, zabudnutú kabelku na autobusovej zastávke aj peňaženku v autobuse, zlodeja v obchode, partnerské nezhody v rodine, vodu, ktorá vytápala byty, pomohli dezorientovanej žene.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia