Dve liptovské obce čakajú výraznejšie odstávky elektriny

Dve liptovské obce čakajú výraznejšie odstávky elektriny

RedakciaAktuality19.10.2018

V stredu 24. októbra zostane bez elektriny 780 odberných miest v obci Lisková. Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala odstávku od 8:00 hod. do 16:00 hod. „Dôvodom je lezecká revízia vzdušných vedení vysokého napätia. Cieľom pravidelnej kontroly je prevencia pred poruchami a tiež spoľahlivejšia a bezpečná distribúcia elektriny,“ hovorí Miroslav Gejdoš, hovorca SSD.

Plánované odstávky elektrickej energie sa dotknú aj Žiaru. Pôjde o termíny od stredy do štvrtka (24. - 25. októbra), pondelok (29.októbra) a stredu (31. októbra), taktiež nasledujúci týždeň 6. až 8. novembra vrátane. Počas týchto dní nepôjde prúd niekoľko hodín od rána do popoludnia, pričom sa situácia dotkne predovšetkým chát a dolín. „Pocítia to desiatky domácností. Je za tým rekonštrukcia vedenia vysokého napätia, ktorá prispeje k zvýšeniu kvality zásobovania energiou v obci Žiar,“ dodáva hovorca.

Ak sa podľa jeho slov počas plánovaných aktivít nevyskytnú žiadne komplikácie, pracovníci SSD urobia všetko preto, aby obnovili dodávku elektriny čo najskôr. „Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku,“ uzatvoril hovorca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia