Dve významné udalosti v ružomberských chrámoch

Dve významné udalosti v ružomberských chrámoch

Ján SvrčekAktuality24.1.2024

Posledná januárová nedeľa je už tradične venovaná Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku. Slávenie Nedele KU je poďakovaním všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú tejto významnej inštitúcii, jedinej svojho druhu nielen na Slovensku, ale i na území bývalého Československa.

Vlani sa Nedeľa KU, ktorá po deviatich ročníkoch mala pauzu kvôli pandémii covidu, opäť vrátila. Pri tejto príležitosti sa v nedeľu (28. januára) vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku koná slávnostná svätá omša, ktorej hlavným celebrantom bude Ján Kuboš, pomocný spišský biskup. Počas tejto liturgie vystúpi aj Univerzitný spevácky zbor Benedictus z katedry hudby KU.

V ten istý deň miestom ďalšej významnej cirkevnej udalosti v centre dolného Liptova bude slávnostné otvorenie Roka Tomáša Munka v jezuitskom kostole. Tu svätá omša sa začne o 10:30 hod. V mene spišského diecézneho biskupa Františka Trstenského jej bude tiež predsedať pomocný biskup Ján Kuboš. Rok Tomáša Munka s mottom „Svedectvo viery hojí rany“ pri príležitosti 100. výročia narodenia T. Munka vyhlásila Slovenská provincia Spoločnosti Ježišovej.

Foto: facebook

 

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia