EXKLUZÍVNE s Marošom Šefčovičom: Ružomberok potrebuje kvalitné dopravné zosieťovanie

EXKLUZÍVNE s Marošom Šefčovičom: Ružomberok potrebuje kvalitné dopravné zosieťovanie

RedakciaAktuality13.2.2019

Maroš Šefčovič, kandidát s podporou SMER - SD, je jednoznačným favoritom prvého kola prezidentských volieb. Vyplýva to z viacerých predvolebných prieskumov.

„Sme v kampani druhý týždeň, stretávame sa s tisíckami ľudí... a cítim, že rezonujú témy, ktoré sme vniesli do kampane, aby bol na Slovensku väčší pokoj, väčší celospoločenský mier, aby sme Slovensko modernizovali a nezabúdali na silný sociálny rozmer a aby sme mali pevné ukotvenie v Európskej únii,“ povedal Maroš Šefčovič, ktorý svoje plány vidí aj v pomoci na regionálnej úrovni. Najpodstatnejšie sú rozdiely, ktoré sa priamo dotýkajú Slovákov, a teda uvedomenie si, že v Bratislave sa žije obyvateľom inak v porovnaní s Ružomberkom alebo s podobným mestom na východe Slovenska. „Aj to, že po mnohých  rokoch úspešného rastu slovenskej ekonomiky tieto rozdiely pretrvávajú, potvrdzuje, že trh všetko nevyrieši. Musíme mať silnú sociálnu politiku, musíme vedieť, ako v takýchto situáciách môže štát pomôcť regiónom, nasmerovať investorov, poskytnúť investičné stimuly a podať aj pomocnú ruku silnými sociálnymi programami tam, kde to bude naozaj potrebné,“ dodal Šefčovič, ktorý by sa v pozícii prezidenta chcel aspoň raz mesačne stretnúť s ministrom práce.

Ekologický náboj pre Ružomberok

Maroš Šefčovič nie je v Ružomberku prvýkrát. Naposledy ho navštívil počas sviatočnej udalosti Slovensko v srdci a tiež pri príležitosti poklepania základného kameňa, ktorý znamenal veľkú investíciu v papierenskom priemysle. Mondi SCP má podľa jeho slov veľmi silný ekologický náboj, pretože bude spracovávať vyzbieraný papier, ktorý sa bude využívať na ekologickú obalovú techniku. „Pôjde skutočne o unikátnu produkciu s najvyššími štandardami životného prostredia a myslím si, že je to veľmi dôležité pre Ružomberok, celý región a tiež pre Slovensko,“ doplnil.

Kvalitnejšie dopravné zosieťovanie

Jeden z regionálnych rozdielov, ktoré Šefčovič vníma, je aj otázka dopravy, ktorá je pálčivou témou Ružomberčanov. Prepojenie na Žilinu, Banskú Bystricu, Liptovský Mikuláš či Oravu a Poľsko je pre lokalitu akou je Ružomberok na jednej strane výhodou, no výrazne zasahuje do pokojného života (nielen) Ružomberčanov. „Uvedomujem si, že tu treba zrýchliť všetky práce, aby tie prepojenia boli čo najkvalitnejšie a je to téma, ktorej sa musíme dlhodobo venovať v spolupráci aj s vládou ... aby tie kľúčové centrá, kde patrí aj Ružomberok, boli dobre zosieťované cestnou aj železničnou infraštruktúrou,“ uzatvoril Maroš Šefčovič, kandidát na prezidenta Slovenskej republiky, ktorý podľa posledného prieskumu agentúry Focus, vedie - volilo by ho 20% občanov. Na druhom mieste skončil Róbert Mistrík so 17% a s podporou SaS a Spolu. Tretie miesto podľa Focusu obsadzuje Zuzana Čaputová z Progresívneho Slovenska so 14,4% preferencií a štvrté Štefan Harabin s 13,6% hlasov. Vyplýva to z dnes zverejneného prieskumu agentúry Focus, ktorý si objednala strana OĽANO.

Celý rozhovor s Marošom Šefčovičom si môžete pozrieť v priloženom videu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia