Expozície vo Vlkolíci sú pre verejnosť sprístupnené

Expozície vo Vlkolíci sú pre verejnosť sprístupnené

RedakciaAktuality26.5.2020

Vo Vlkolínci sa nachádzajú viaceré expozície, ktoré si môžu návštevníci pozrieť. Niektoré sú pre návštevníkov otvorené celoročne, iné sú prístupné len počas hlavnej turistickej sezóny. Po tom, čo na Slovensku prepukol Covid-19 boli expozície vo Vlkolínci zatvorené do odvolania.

Dnes je pre návštevníkov sprístupnený samotný Vlkolínec, rovnako Roľnícky dom a dvor Vlkolínec, Koliba salaša na Vtáčniku, Minigaléria v sýpke. Tie sú pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 9.00 do 15.00 hod a cez víkend do 16.00 hod. Ostatné expozície sprístupnia postupne.

Obmedzenia do jednotlivých expozícií

V súčasnosti nepúšťajú vysoký počet ľudí, ak nejde o členov rodiny. Návštevníci by teda nemali zabúdať na to, že pohyb je umožnený len návštevníkom, ktorí sú vybavení rúškom alebo inou náhradou prekrývajúcou tvár. Taktiež je potrebné stále dodržiavať odstup minimálne dva metre.

O tom, ktoré akcie sa tento rok uskutočnia v rezervácii UNESCO je zatiaľ otázne. Podujatie Fujara znej Vlkolíncom zrušili a Nedeľa vo Vlkolínci istá tento rok nie je.

V súčasnosti vzniká nová webová stránka Vlkolínca, ktorá je zatiaľ v testovacej prevádzke. Preto stránka upozorňuje, že niektoré funkcie zatiaľ nie sú funkčné a množstvo pripravovaných informácií sa tu zatiaľ nenachádza.

Spustenie plnej prevádzky sa plánuje pred letnou sezónou 2020, dokedy na stránku pribudne množstvo zaujímavých informácií. Taktiež sa o sprístupnených expozíciách dočítate TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia