Fabrika v centre mesta môže fungovať, komisia rokovala v Třinci

Fabrika v centre mesta môže fungovať, komisia rokovala v Třinci

RedakciaAktuality2.5.2019

Komisia pre riešenie problematiky zápachu a prašnosti si splnila ďalšiu zo stanovených úloh. Posledný aprílový deň vycestovala do Třinca a Ostravy na rokovanie spolu s dodávateľmi monitorovacej technológie na zber zapáchajúcich látok v ovzduší. Členovia komisie malinavštívili počas pracovného dňa Magistrát mesta Třinec, Ostravské lagúny, Třinecké železiarne a pod vedením prof. Bíleka absolvovali aj prezentáciu technológie a metodiky zberu zapáchajúcich látok na Moravskoslezskom krajskom úrade.

„Třinec a jeho fabrika sú pekným príkladom toho, ako môže fabrika v centre mesta fungovať. Mali by sme sa všetci naučiť spolu vychádzať. Aj mesto, aj fabrika a predovšetkým občania,“ povedal pre portál Žijem v Ružomberku Igor Čombor, primátor mesta Ružomberok.

Oficiálny program ukončila prezentácia o úspešnosti kotlíkových dotácii a dopadu na životné prostredie.

„Zber takýchto informácii je pre nás veľmi dôležitý. Podobne ako Třinec a Ostrava aj my máme svoje problémy s ovzduším. Dali sme prednosť naučiť sa dôležité veci od ľudí, ktorí to zaviedli do reality. Práve ich skúsenosti budú dôležitým prvkom, ktorý v našom boji bude hrať dôležitú úlohu,“ zhodnotil pracovnú cestu primátor Igor Čombor.

Komisia zbiera skúsenosti s monitorovaním zapáchajúcich látok a v prípravnom štádiu je aj lekárska štúdia, ktorú pripravil hlavný hygienik Slovenskej republiky 10. apríla 2019. Pracovnej cesty sa zúčastnila väčšina členov Komisie pre riešenie problematiky zápachu a prašnosti v Ružomberku s výnimkou lekárov MUDr. Domenika a MUDr. Zákuťanského, ktorí sa pre pracovnú vyťaženosť ospravedlnili. Najbližšie zasadnutie komisie bude na radnici v pondelok 13. mája.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia