Fajtova rodinka postavila si svoj stan v Kalamenoch

Fajtova "rodinka" postavila si svoj stan v Kalamenoch

RedakciaAktuality6.6.2023

Známa „putujúca“ akcia Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok s názvom Bicykluje celá rodina v nedeľu (4. júna) zavítala do Kalamien. „Tak som si večer spokojne líhal do postele ako nikdy. Bez jedinej prestávky, som spal až do rána,“ doslova žiaril po jubilejnej maximálne vydarenej štyridsiatej kapitole zaujímavého podujatia, jeho šéf Róbert Fajta.

Narátali sme takmer stovku ľudí, čo sa týka ´decák´ a dospelých bolo to zhruba päťdesiat na päťdesiat. Naša nedeľa sa nieslo v znamení Medzinárodného dňa detí, avšak aj dospeláci mali možnosť zapojiť sa do niektorých konfrontácií. Na miestnom futbalovom ihrisku bolo spolu desať stanovíšť. Deti najviac zaujali virtuálne hry, veľkému záujmu sa tešila aj lukostreľba, no i ďalšie súťaže, ako napríklad hod loptou, alebo prekážková dráha. Lákadlom boli tiež rôzne atrakcie. Na bicykloch do Kalamien merali cestu takisto cezpoľní, z Liptovskej Štiavnice, Lúčok, z Partizánskej Ľupči, z Malatín a samozrejme naši Likavčania,“ pokračoval R. Fajta.

Milé stretnutie prišiel pozdraviť i miestny starosta Juraj Markovič. „Mal som vynikajúci pocit, veď všetko skvele dopadlo. Akurát by som organizátorom, čo akciu pripravili na vysokej úrovni, určite doprial ešte viac účastníkov. Veru, klobúk dole pred pánom Fajtom, ktorý dlhé roky obdivuhodne ťahá túto káru so svojimi ľuďmi. Krásnu atmosféra ešte aj slniečko umocnilo,“ vyznal sa prvý muž Kalamien.

R. Fajtu sme sa spýtali, kde jeho „bikeová“ rodinka zavíta o rok. „Ešte sme neboli v Liptovskej Lúžnej, ani v Stankovanoch a po dlhých rokoch prichádza zase do úvahy i oprášenie Ľubochne. Takže v hre sú tri miesta, preto zvažujeme,“ znela odpoveď.

Ružomberský KNAC, ktorý má svoj domovský stánok pod hradom Likava, teraz musí premostiť na svoj ďalší tradičný cyklo event, na akciu Okolo Liptova. „Jednu príjemnú starosť máme za sebou a ideme sa naplno venovať ďalšej pravidelnej výzve, ktorá je naplánovaná na prvý augustový víkend. Môžem potvrdiť, už sme sa bavili aj o tratiach. Samozrejme, tešíme sa na ďalšie veľmi príjemné a svojim spôsobom aj unikátne stretnutie,“ pripojil Róbert Fajta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia