Fašiangový výstup na Mních

Fašiangový výstup na Mních

RedakciaAktuality24.2.2020

Zraz si dali pri tamojšom televíznom vysielači nad obcou Likavka. Predpoludním sa tam zišlo asi 50 ľudí, ktorí pochádzali najmä z Likavky, Ružomberka, ale aj Liptovského Hrádku, či Liptovského Mikuláša. Najmladší účastník mal pritom len tri roky, najstarší 80 rokov.

Bosorka, cigánka, zajko, železničiar, vojak tvorili len časť z fašiangových masiek na Mníchu. Deti siahli po rozprávkových predlohách – Obelisk, čertice, ale i včielka Maja. Spoločne vytvorili veselú skupinu, ktorá si aj zanôtila na ľudovú nôtu. Do spevu im vyhrával harmonikár Vladimír Ondrík z Likavy.

Organizátori, Klub amatérskej cyklistiky z Ružomberka, pripravili pre účastníkov fašiangového výstupu na Mních šišky a tradičný meteník. Zohriať sa mohli nielen pri ohníku, ale aj vareným vínom. K dlhoročným účastníkom stretnutia fašiangových masiek na Mníchu patrí aj Jarka Molnárová so svojimi priateľkami a priateľmi. „Rada sem chodím, je tu dobrá atmosféra,“ uviedla. Účastníci výstupu boli spokojní s príjemnou atmosférou a výhľadom na okolité vrchy. Trochu ich mrzelo, že nebol sneh a terén bol len mierne zamrznutý.

„Fašiangový výstup na Mních napísal tohto roku už 22 kapitolu. Pri jeho príprave nám pomohli naši priaznivci z Klubu amatérskej cyklistiky. Obávali sme sa, že účasť na našom podujatí nepriaznivo ovplyvní zlá predpoveď počasia a myslím, že mnohých to aj odradilo. Je nás tu trochu menej ako bývalo po iné roky, ale prišli sem najmä skalní turisti z okolia,“ povedal hlavný organizátorov turistického výstupu na Mních Róbert Fajta. Doplnil, že najbližšie pripravujú výstup na Choč, ktorý bude na Medzinárodný deň žien.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia