Fotografická súťaž pre študentov stredných škôl

Fotografická súťaž pre študentov stredných škôl

RedakciaAktuality17.1.2023

Súťaž sa realizuje v rámci projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia. Témou 2. ročníka fotografickej súťaže je Ovzdušie v objektíve. Súťažné fotografie je potrebné zaslať do 10.02.2023.

Do súťaže sa môžu zapojiť študenti stredných škôl Žilinského kraja a aj fotografie musia byť nasnímané na území kraja. Do súťaže môže jeden autor zaslať spolu maximálne 3 fotografie. „Aj tento rok chceme podnietiť mládež k tomu, aby vnímali čisté ovzdušie ako krehkú súčasť prírody, ktorú ľudskou činnosťou veľmi ovplyvňujeme a nie je samozrejmosťou. Zároveň je táto súťaž aj výzvou pre študentov, ktorí majú záujem prepojiť svoje vedomosti a poznatky s fotografovaním,“ informuje Ivana Fiťmová, manažérka kvality ovzdušia, odbor regionálneho rozvoja ŽSK.

V prípade záujmu o prihlásenie do súťaže je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku a zaslať fotografiu na mailovú adresu ovzdusie@zilinskazupa.sk. „Do súťaže je možné prihlásiť digitálne fotografie a aj naskenované z kinofilmu. Fotografie musia byť vo vysokom rozlíšení, vo formáte JPG a nesmú obsahovať vodoznak. Fotografia zaslaná do súťaže musí byť dielom autora, ktorý ju do súťaže prihlásil. Prihlasovací formulár môže vyplniť v mene žiaka aj učiteľ, a taktiež aj zaslať fotografie s jeho súhlasom,“ informuje Eva Lacová, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja. Elektronickú prihlášku, podmienky a pravidlá súťaže nájdete tu https://lnk.sk/jro2.

Súťažné fotografie vyhodnotí organizačný výbor a udelí 1. 2. a 3. miesto. Autori ocenených fotografií získajú darčekové predmety. Súťaž bude vyhodnotená 24. februára 2023.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia