Fotografie pre Srdce na dlani sa vydražili za viac ako 20 000 eur

Fotografie pre Srdce na dlani sa vydražili za viac ako 20 000 eur

RedakciaAktuality2.12.2022

V stredu 23.11. sa v Prahe na Streleckom ostrove konala akcia pri príležitosti 20. založenia fondu Srdce na dlani, pomáhajúceho deťom z detského domova. Slávnostného večera sa zúčastnili známe osobnosti, ktoré s fotografom Jakubom Ludvíkom nafotili na podporu fondu kalendár. V dražbe jednotlivých fotografií sa vybralo takmer pol milióna českých korún, čo je viac ako 20 000 eur.

Charitatívny večer prišla podporiť herečka Eliška Balzerová, spevák Petr Janda, olympijská víťazka Kateřina Neumannová, novinárka Nora Fridrichová a mnoho ďalších osobností českého biznisu. Medzi nimi nechýbal ani ružomberský podnikateľ a filantrop Milan Fiľo, ktorý jednu z fotografií aj vydražil a podporil tak dobrú vec.

Veľmi emotívnu reč mala Eliška Balzerová, ktorá zaspomínala na fotenie s deťmi z Detského domova Litoměřice. Známa herečka deťom dovolila, aby ju podľa ich vkusu nalíčili. Z ateliéru potom odchádzala s tvárou celou pomaľovanou, vrátane veľkého červeného srdca na tvári. V rámci večera vystúpil aj nestarnúci Peter Janda. Ten vyjadril svoju podporu a obdiv deťom za to, ako skvele sa so svojim osudom zvládajú pasovať. Sám vraj vyrastal v harmonickej úplnej rodine a je pre neho len ťažko predstaviteľné, že by sa v živote musel zaobísť bez milujúcej rodiny. S Katarínou Neumannovou Pavol Anděl zaspomínal na dojemný moment z olympiády v Turíne, kedy sa k nej za cieľovou čiarou rozbehla malá dcérka. Teraz už dospelá Lucia sa fotenia s Jakubom Ľudovítom tiež zúčastnila. Jednotlivé kalendáre sú teraz k dispozícii na zakúpenie na webových stránkach fondu Srdce na dlani.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia