Fotoklub z Liptova valcoval súperov

Fotoklub z Liptova valcoval súperov

Ján SvrčekAktuality12.9.2023

Ružomberský fotoklub Zväzu slovenských fotografov (ZSF), sa stal víťazom 61. ročníka Českobudějovského mapového okruhu, ktorého výsledky boli oficiálne vyhlásené v Košiciach.

Siedmykrát sme sa zúčastnili na tomto podujatí, ktoré má naozaj mimoriadne bohatú tradíciu. Päťkrát sme získali prvenstvo, tiež sme boli druhí i tretí,“ rozhovoril sa predseda ZSF Ľubomír Schmida. „Ide o súťaž, v ktorej každý fotoklub zostaví kolekciu svojich najlepších diel a táto potom putuje od jedného klubu k druhému, kde členovia fotografie bodujú. V tomto roku sa známeho okruhu zúčastnilo desať fotoklubov z Čiech a Slovenska. Každý zastupovalo dvanásť autorov, v našom prípade presná polovica bola Ružomberčanov.“

Tucet reprezentantov ZSF bol odmenený 593 bodmi. Druhá priečka patrila Fotoklubu Karola Plicku z Martina (523 bodov) a tretia Fokusu Jindřichov Hradec (457). „Uspeli sme s výrazným náskokom, čo len potvrdzuje vysokú kvalitu pripravenej kolekcie a zároveň odráža celkove parametre našej tvorby. Len mimochodom, už sa nám podarilo dvakrát ovládnuť aj ďalší prestížny český okruh s názvom Nekázanka,“ pripojil Ľ. Schmida.

Medzi jednotlivcami sa zo ZSF najvyššie umiestnil Otto Jirka, a to na tretej priečke.

Ocenenie najúspešnejších fotoklubov a fotografov v košickej centrálnej tržnici bolo súčasťou vernisáže rovnomennej výstavy v rámci Dní českej kultúry 2023.

Foto: Ľubomír Schmida

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia