Fullova paleta tentoraz s vinšami oslávenkyni

Fullova paleta tentoraz s vinšami oslávenkyni

RedakciaAktuality17.6.2023

V roku 1953 bola Založená základná umelecká škola v Ružomberku, ktorá v septembri 2010 dostala čestný názov Ľudovíta Fullu, po významnom ružomberskom maliarovi, grafikovi a ilustrátorovi. Tohtoročnej okrúhlej sedemdesiatky tejto uznávanej výchovno-vzdelávacej inštitúcie bol venovaný aj 13. ročník súťaže absolventských práce žiakov výtvarných odborov Fullova paleta.

Keďže si pripomíname úctyhodné narodeniny, z toho vychádzala aj téma, a to Blahoželanie našej zuške. Mladí výtvarníci nám mali posielať svoje práce s nejakým pozdravom, vinšom, či gratuláciou,“ uviedol riaditeľ ZUŠ Ľ. Fullu Marcel Dúbravec.

Vo štvrtok (15. júna) boli v ružomberskej synagóge oficiálne vyhlásené výsledky tohtoročnej Fullovej palety a samozrejme autori najlepších diel aj ocenení. „Do súťaže sa zapojilo 14 škôl z celého Slovenska, a to všetkých typov – materské, základné a umelecké, pričom prišlo 180 prác. Tieto čísla nás veľmi potešili. Čo sa týka samotných diel, je to naozaj pestrá škála, veď každé je svojim spôsobom originálom. Porota, ktorej predsedala Andrea Mirjanská, vybrala na ocenenie spolu 29 prác, čiže po tri v každej z vypísaných kategórií,“ pokračoval M. Dúbravec.

Pri otázke, či už je nahotovaná téma aj na ďalšiu štrnástu kapitolu Fullovej palety, sa najprv hlavný hostiteľov zaujímavého projektu pousmial a potom zareagoval: „Zatiaľ ešte nie, no už začíname nad tým rozmýšľať.“

Slávnostný akt oceňovania prác, ktoré skončili na medailových pozíciách, bol súčasťou vernisáže výstavy všetkých diel, čo školy poslali do súťaže.

Výstava je pre verejnosť otvorená: 21., 23, 28. a 30. júna od 14. do 16. hod. a 7., 12. a 14. júla od 10. do 11. hod a od 13. do 15. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia