Fullove dni už čoskoro

Fullove dni už čoskoro

RedakciaAktuality31.8.2020

„Príbeh Ľudovíta Fullu je príbehom nadaného chlapca z Ružomberka, z ktorého vyrástol zrelý, vzdelaný, slobodný a sebavedomý Európan. Jeho mimoriadne bohaté dielo výnimočným spôsobom spája lásku k tradíciám, vidieku a folklóru s pohľadom a skúsenosťou moderného, mestského človeka. Kresby, maľby, písmo, texty, grafiky… Fullove dedičstvo je veľké, bohaté a pestré. Chceme, aby práve takéto boli aj Fullove dni – mestský festival, ktorého poslaním je pripomínať Fullov príbeh a ponúkať jeho dielo ako inšpiráciu každému z nás,“ uvádzajú organizátori podujatia.

Počas troch dní sa môžete tešiť na pestrú paletu výtvarných, hudobných, filmových, divadelných ale i tanečných či dizajnérskych zážitkov.

Výmočný zjav hudobnej scény - Peter Lipa, hudobník, dramaturg a textár Matin Geišberg, ale i režisér Andrej Kolenčík, či dizajnérka Lenka Sršňová - to je len niekoľko mien z mozaiky, ktoré sa zapíšu do tohtoročného podujatia Fullových dní. Tešiť sa môžete aj na RK JAZZ BAND, prehliadku študentských filmov, ale i divadlo Morgonrock, netradičnú módnu prehliadku, či kultúrnu cyklistiku. Celý program podujatia nájdete na https://www.fullovedni.sk

Za mestským festivalom určeným pre širokú verejnosť, ktorého cieľom je dostať Ružomberok na kultúrno-spoločenskú mapu Slovenska aj Európy, stojí iniciátor myšlienky Robert Kolár za odbornej spolupráce s Jánom a Borisom Kudličkovcami. Autorsky sa pod program podpísali Zuzana Gažíková, Anton Šulík a Peter Hajdin.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia