Futbal v meste na žilinskom námestí

Futbal v meste na žilinskom námestí

RedakciaAktuality20.6.2023

V ôsmich mestách sa konali semifinálové turnaje projektu Futbal v meste, ktorého vyhlasovateľom je Únia ligových klubov, určeného pre talenty do 11 rokov. Futbalový poter MFK Ružomberok, pod vedením trénera Róberta Hazuchu, ovládol turnaj "podnik" na Hlinkovom námestí v Žiline, keď vo finále zdolal Zemplín Michalovce 4:1.

Záujemcovia sa mohli prihlásiť do hociktorého dejiska. My sme pôvodne zvažovali Banskú Bystricu, lenže vtedy družstvo bolo na inom turnaji. V Žiline štartovalo šestnásť celkov. Hrá sa tu systémom traja na troch, bez brankára. Striedal som celé trojky, ako pri hokeij, aby si všetci chalani zahrali. Zápas trvá 2 krát päť minút hrubého času a bránka má rozmery 1,2 krát 0,8 m. Najprv bola skupinová fáza a potom prišla na rad vyraďovacia. Pre náš celý tím to bol aj veľký zážitok. Samozrejme, teší ma, že Ružomberok opäť postúpil do celoslovenského finále,“ uviedol R. Hazucha.

Z každého semifinálového kola si miestenku na vyvrcholenie súťaže, ktoré sa uskutoční 24. augusta v Bratislave, zabezpečili všetci finalisti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia