Futbalový zápas kvalifikovali ako vysoko rizikový, v  meste sa už pohybujú skupiny agresívnych fanúšikov

Futbalový zápas kvalifikovali ako vysoko rizikový, v meste sa už pohybujú skupiny agresívnych fanúšikov

RedakciaAktuality11.7.2019

Situácia v Ružomberku je po bitke v centre Bratislavy napätá. Po dnešnej taktickej porade bezpečnostných zložiek, má v pláne Mestská polícia so štátnou políciou nasadiť do terénu všetky sily a hliadkovať terén hlavne v okolí štadiónu.

„Stupeň zápasu sme prekvalifikovali z rizikového na veľmi rizikový, to je vlastne najvyšší stupeň rizikovosti,“ hovorí náčelník Mestskej polície v Ružomberku, Ivan Stromko.

Mestská polícia v spolupráci s mestom nariadili zákaz predaja alkoholu v čase od 14:00 do 19:00 hod v teritóriu okolia štadióna. „Platí to od ulice Karola Salvu až po celé Klačno. Odporúčame majiteľom podnikov aj uzatvoriť prevádzky, pretože máme vedomosť, že môže dôjsť k otvorenému stretu fanúšikov a k rôznym bitkám,“ dodáva Viktor Mydlo, hovorca mesta Ružomberok. Podľa nášho zdroja sú agresívni fanúšikovia ubytovaní v obciach v okolí Ružomberka a v popoludňajších hodinách by sa mali postupne zbiehať v meste. Ďalší zdroj nás informoval, že v meste už zaznamenali skupinu asi desiatich fanúšikov, ktorých už zároveň usmernila polícia.

„Sú agresívni, bijú sa aj medzi sebou. Oni neprišli na zápas, oni prišli provokovať a pobiť sa. Keď si niekde povedia, že sa idú biť, tak sa pobijú, tam ani zákaz predaja alkoholu ničomu nezabráni,“ povedal nám náš zdroj blízky polícii.

Ich agresívne správanie potvrdzuje včerajšia bitka v centre Bratislavy a náčelník Ivan Stromko potvrdzuje, že mnoho z nich aj prichádza s tým účelom pobiť sa. Ružomberčanom, ale i návštevníkom odporúča, aby sa nepúšťali do otvorených bitiek a rešpektovali rozkazy, nariadenia a usmernenia polície. Koľko má nasadených síl štátna polícia a s akou technikou sú pripravení, sme zisťovali u krajského hovorcu Radka Moravčíka.

„V súvislosti s futbalovým stretnutím sme pripravili bezpečnostné opatrenia, do ktorých nasadíme dostatočný a primeraný počet síl, techniky a prostriedkov za účelom ochrany života, zdravia, majetku, verejného poriadku, zamedzeniu výtržností a diváckeho násilia v okolí futbalového štadióna a v meste Ružomberok. Z taktických dôvodov nie je možné uviesť viac informácií,“ povedal Moravčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia