Galéria Rozeta pozýva na výstavu Darované

Galéria Rozeta pozýva na výstavu Darované

RedakciaAktuality3.5.2023

Tieto ambície vychádzajú z potreby doplniť v našom meste chýbajúci stánok umenia, kde by mohla byť permanentne vystavená tvorba najvýznamnejších ružomberských umelcov spolu s kolegami a priateľmi nielen zo Slovenska.

Na výstave „Darované“ predstavujeme verejnosti prvé diela, ktoré tvoria základ zbierky Galérie Rozeta. Oslovili vybraných umelcov s prosbou o poskytnutie daru pre vznikajúcu kolekciu diel s tým, aby venovali dielo, ktoré je pre ich tvorbu príznačné a charakteristické.

Na výstave sú zastúpení nasledovní umelci:

Textilná výtvarníčka Marta Bošelová kompozíciami z ručného papiera, sochár Rastislav Biarinec sochami s ekologickou tematikou, maliar Štefan Balázs obrazmi s optickým pohybom, grafikami a maľbami Eva Hnatová, obrazmi Milan Hnat. Digitálnymi tlačami Pavel Choma, minimalistickými obrazmi s poetickou abstrakciou Ján Kudlička, scenografickými projektami Boris Kudlička, komornou maľbou Juraj Martiška, aktuálnou sochárskou tvorbou Mira Podmanická, geometrickou abstrakciou Pavol Rusko, linorytmi Igor Rumanský, materiálovým obrazom a pečiatkovými grafikami Milan Sokol, intermediálnym projektom Monika Zmoray.

Každý zo spomenutých umelcov predstavuje časť vlastnej tvorby, ktorá tvorí mozaiku rôznorodých podôb súčasného umenia od voľného, cez úžitkové, až po módu a dizajn.

Výstava „Darované“ bude zahájená vernisážou vo štvrtok 4. mája 2023 o 16.30 hod. v novovzniknutej Galérii Rozeta na ulici Plavisko č. 7 v Ružomberku. Výstava potrvá do 14.07.2023.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia