Galéria ruší a odsúva podujatia na neskôr

Galéria ruší a odsúva podujatia na neskôr

RedakciaAktuality22.4.2020

Odborní pracovníci podľa riaditeľky Galérie Ľ.Fullu v Ružomberku Zuzany Gažíkovej pracujú buď v galérii, alebo z domu. Kontakt s návštevníkmi udržiavajú najmä prostredníctvom sociálnej siete. Tam pridávajú videá, fotonávody, pracovné listy, tematické a edukačné statusy, ale aj fotografie a videá z archívu, linky na aktivity Slovenskej náhradnej/národnej galérie.

Facebook - Galéria ľ. Fullu

Usilujeme sa, aspoň v rámci možností, držať našich tém, ktoré súvisia s aktuálnou výstavou či s dielom Ľ. Fullu a pravidelných formátov,“ približuje Gažíková.

V stredu býva napríklad Famíliart pre rodiny s deťmi, alebo každú druhú sobotu Ručne stručne tvorivá oddychová aktivita pre dospelých. „V rámci formátu vyučovanie v galérii zverejňujeme príspevky prepájajúce umenie s inými predmetmi. Pridávame aj statusy napríklad téma rúško, ale pripravujeme aj iné v spolupráci s oslovenými výtvarníkmi. Raz týždenne pridávame čítanie osobných spomienok a príbehov Ľudovíta Fullu z knihy Okamihy, ktorú napísal,“ informuje riaditeľka.

Pokiaľ ide o plánované podujatia, ktoré sa týkajú najmä výstav, v Galérii zrušili jednu s názvom UNIUM. Tú mali v apríli realizovať v spolupráci s Katolíckou univerzitou v Ružomberku.

V rámci rozsiahlejšieho univerzitného festivalu nebude v máji galéria realizovať ani Noc múzeí a galérií (francúzskou centrálou bola preložená na jeseň), počas ktorej mali naplánovanú vernisáž výstavy v spolupráci so strednou Školou umeleckého priemyslu v Ružomberku. „Termín a realizácia výstavy je otvorená, keďže zatiaľ nevieme, kedy a v akom režime budú galérie znovu otvorené pre verejnosť. Je pritom tiež potrebná koordinácia so školou ako spoluorganizátorom. Týka sa to aj ďalších aktivít, napríklad letných táborov,“ doplnila Zuzana Gažíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia