Hala T18 na Plavisku mení svoju tvár

Hala T18 na Plavisku mení svoju tvár

RedakciaAktuality5.3.2020

Budova v súčasnosti prechádza komplexnou rekonštrukciou.

„Najskôr musia byť odstránené tie konštrukcie, ktoré je potrebné vymeniť z hľadiska teplotechniky a potom sa vytvorí nový zatepľovací plášť,“ hovorí Jozef Bašary z referátu projektov a grantov Mestského úradu v Ružomberku.

V súčasnosti už odstránili existujúce okná, ktoré vymenia za plastové a pribudnú aj hliníkové dvere.

Budovu tiež zateplia, opravia bleskozvod, vymenia dlažbu a zábradlie na balkónoch. Opravy sa dočká aj strecha budovy, ktorú vymenia a zateplia.

Osvetlenie i vykurovanie

Vykurovanie, ktoré dlhé roky trápilo študentov aj ich rodičov vymenia za nové. „Vymenia sa rozvody, vykurovacie telesá a podporné jednotky teplovzdušného vykurovania. Dôjde k výmene všetkých svietidiel a tých najnutnejších rozvodov,“ konkretizuje ďalšie práce Bašary.

Budovu plánujú skolaudovať už v septembri.

„Pripravujú sa aj ďalšie práce ako rekonštrukcia šatní, sociálnych zariadení, elektroinštalácie a podlahy. Na tento účel sa pripravujú projekty, avšak práce sa budú môcť zrealizovať až po schválení v mestskom zastupiteľstve,“ vysvetľuje Bašary.

Obnova haly T18 si vyžiada približne 854 tisíc eur, pričom príspevok mesta predstavuje 98 tisíc eur.

Z operačného programu kvalita životného prostredia získalo mesto na zníženie energetickej náročnosti športovej haly na Plavisku nenávratný finančný príspevok viac ako 755 tisíc eur.

Cesta od roku 2016

Havária na vodovodnom potrubí spôsobila, že v roku 2019 museli vymeniť v hale časť palubovky. S jej opätovnou výmenou sa preto nepočíta a v súčasnosti je prekrytá ochrannými fóliami, aby sa nepoškodila.

S rekonštrukciou haly plánovala radnica začať pritom oveľa skôr.

Projektová dokumentácia sa začala spracovávať v roku 2016, o rok neskôr sme podali žiadosť a schválená bola koncom roka 2018. V uplynulom roku 2019 sa uskutočnilo verejné obstarávanie dodávateľa stavby, v novembri bolo schválené a podpísali sme zmluvu o dielo,“ vydáva sa Bašary na krátky exkurz do histórie rekonštrukcie.

Budova slúži vzdelávacím aktivitám pre deti a mládež. Centrum voľného času Elán ju využíva na rôzne športové a tanečné krúžky. Zároveň je miestom športových súťaží a využívajú ju aj rôzne športové záujmové útvary, napríklad na florbal či basketbal. Športové a vzdelávacie aktivity s mládežou v nej organizuje aj nízkoprahové centrum Prerod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia