Historická atrakcia opäť magnetom

Historická atrakcia opäť magnetom

RedakciaAktuality2.7.2023

Železničná stanica Ružomberok – Zápalkáreň. Táto trojkilometrová trasa Korytnickej železnice včera (1. júla) opäť nabehla do svojho prázdninového módu.

Na Korýtku sme otvorili šiestu sezónu. Pri tejto príležitosti bol na stanici Zápalkáreň pripravený sprievodný program pre deti. Dievčatá sa postarali o tvorivé dielne, či maľovanie na tváričku. Vítaným spestrením bol tiež práve prebiehajúci cyklotrialový kemp v miestnom novom parku. Smelo môžem povedať, že štartu sezóny žičilo i počasie,“ uviedol člen Občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok Martin Baník.

Boli sme oslovení Slovenským zväzom cyklistiky, odvetvím cyklotrialu. Na základe toho sa v našich nových priestoroch, kde sme sa presunuli vlani z Klačna, konalo sústredenie pre mládež, ktorého súčasťou boli aj reprezentanti. Od piatku až do dnes išlo o spoločné tréningy, zaujímavé i verejnosť. Zhodou okolností takto dve akcie do seba zapadli,“ objasňoval šéf ružomberského cyklotrialu Radoslav Stehura.

Historický vláčik opäť bude voziť každý víkend cestujúcich, aj s bicyklami, či kočíkmi, až do konca augusta. „Premávame, tak ako bolo zaužívané, soboty a nedele od deviatej do osemnástej hodiny zo železničnej stanici a od 9:30 hod. do 18:30 hod. od Zápalkárne. Počas celých prázdnin máme nachystané aj zaujímavé tématické bloky,“ pripojil M. Baník.

Najbližšie, 15. júla, návštevníkov čaká program s názvom Pivo a papierenský deň, 22. júla Deň SNP, 5. augusta Modelársky deň, 19. augusta Gazdovský deň a 3. septembra ukončenie sezóny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia