Hrabovo bude v prvomájovom šate

Hrabovo bude v prvomájovom šate

Ján SvrčekAktuality27.4.2024

Oslava jari – 1. máj. To je názov podujatia, ktoré na budúcu stredu, na Sviatok práce, pripravil Hotel Hrabovo v spolupráci s Automotoklubom Ružomberok, pod záštitou primátora mesta Ružomberok Ľubomíra Kubáňa.

Chystáme 2. ročník tejto akcie,“ uviedol Jozef Ondrejka z hotela Hrabovo. „Naša ´eseročka´ PSP Moravia prevádzkuje aj hotely vo Vysokých Tatrách. Deväť rokov sme prvomájový sprievod organizovali v Tatranskej Lomnici. Keďže svoje podnikateľské aktivity sme rozšírili i do Ružomberka, padlo rozhodnutie v takejto tradícii pokračovať v Hrabovskej doline. vlani sme pripravili prvý ročník. Myslím si, že máme nahotovanú zaujímavú a bohatú ponuku. Všetko nasvedčuje tomu, že podujatiu v ústrety vyjde takisto počasie.“

Prvomájový event sa v Hrabove spustí o 9. hod., keď už bude k dispozícii výstava youngtimerov z čias socializmu a začnú sa aj jazdy týchto veteránov. Od jedenástej bude hrať kapela BB country z Prešova. Prvomájový sprievod po Makovického ulici na Námestie Š. N. Hýroša sa dá do pohybu o 11:15 hod. V meste bude stavania mája s folklórnymi súbormi Liptov a Liptáčik.

Sprievod sa potom vráti do Hrabova. Tu sa možno tešiť na prvomájový guláš a ďalší pestrý program. Vystúpi dychová hudba Tvrdošanka, hudobná skupina Progres z Kendíc a „decká“ určite poteší Zahrajko so svojim pohybovým projektom Cupi & Lupi. Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia