Hudobné darčeky na vianočných trhoch

Hudobné darčeky na vianočných trhoch

RedakciaAktuality12.12.2023

Súčasťou tohtoročných ružomberských vianočných trhov bolo doteraz viacero hudobných vystúpení. K nim patril aj koncert hudobného zoskupenia RK JAZZ BAND, ktoré vzniklo už v roku 2006. Pôvodne sedemčlenná formácia sa postupne sa rozšírila do podoby dnešného plného big bandového obsadenia. Pozostáva zo štyroch trubiek, troch trombónov, päť saxofónov so štvorčlennou rytmickou sekciou.

Má v repertoári najznámejšie jazzové a swingové štandardy a tanečné skladby v aranžmánoch pre veľký orchester a vznikol z vnútornej potreby, chuti a entuziazmu muzikantov z rôznych kapiel zahrať si aktívnu živú hudbu rôznych žánrov, predovšetkým zameranú na jazz a swing. Môže sa tiež popýšiť vyprodukovaním dvoch CD, počuť ste ho mohli jednak v okolí Ružomberka, ale i inde na Slovensku, napr. v Bratislave, Považskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku, v Martine, Vrútkach Tvrdošíne, Námestove a inde. Počas svojej existencie spoluúčinkoval a so spevákmi ako je Dušan Grúň, Jozef Ivaška, vystupoval na spoločnom pódiu s Evou Pilarovou, Milanom Drobným, Jiřím Kornom. V poslednom čase sa orchester venuje aj náročným hudobným sprievodom tanečných súťaží v Ružomberku, v kúpeľoch Sliač až po Majstrovstvá sveta World Human Championship vozíčkarov a zdravotne hendikepovaných v Bratislave.

 S RK JAZZ BANDOM sme sa započúvali do splete trúb, rytmov a tónov Vianoc. Zazneli tam vianočné piesne, ale ja príbehy o ich vzniku, ktoré predstavil moderátor Viktor Mydlo.

K dobrej nálade v ružomberskej pešej zóne prispela aj Sliačanská sedmička, ktorú tvoria hudobníci z Liptovských Sliačov, z Liskovej a Ružomberka. Pre návštevníkom ružomberských  vianočných trhov pripravila zmes ľudových piesní.

Fotogaléria

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia