Hudobný darček pre P. Vlhovú

Hudobný darček pre P. Vlhovú

RedakciaAktuality17.2.2022

Chce sa tak poďakovať za dosiahnutý úspech v podobe najcennejšieho zlata pre Liptov a celé Slovensko. „Hudobná skupina Smola a hrušky sa netají tým, že Petru Vlhovú podporuje a patrične vo svojej tvorbe aj ospevuje, doslovne povedané. V roku 2021 pri príležitosti zisku Veľkého glóbusu vydali hudobníci pieseň Snehová kráľovná, v ktorej jednej z najlepších lyžiarok sveta P. Vlhovej ďakujú za dosiahnuté úspechy a želajú všetko dobré do budúcna. Evidentne to pomohlo, pretože aktuálne najznámejšia liptovská športovkyňa P. Vlhová si z aktuálnej olympiády v Pekingu prináša domov zlatú medailu za víťazstvo v slalome,“ uviedol Viktor Mydlo zo štúdia Liptov Lab.

Hudobníci sa v spolupráci s nahrávacím a produkčným štúdiom rozhodli reagovať aj na aktuálny megaúspech. Namiesto vytvorenia novej skladby sa rozhodli oprášiť pieseň Snehová kráľovná a v štýle unplugged ju naživo nahrali v Ružomberku. Okrem stálych členov kapely si v piesni zahrali aj členovia produkčného štúdia a vznikol tak zaujímavý hudobný aj vizuálny počin.

Nahrávanie prebiehalo v polovici februára a okrem hudobníkov a pracovníkov štúdia si do spolupráce prizvali aj filmového režiséra a tvorcu Pavla Vargu, ktorý tento počin zaznamenal na video. „Pre skupinu Smola a hrušky to nie je prvá spolupráca s ružomberským štúdiom. Už v roku 2021 z produkčného domu vysielali živý koncert pre svojich fanúšikov. Okrem živých vystúpení sa štúdio hudobne aj produkčne podieľalo na viacerých počinoch vrátane aktuálneho singlu Unikli mi fotky,“ doplnil V. Mydlo.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia