Hudobný večer v spoločnosti M. Cisára

Hudobný večer v spoločnosti M. Cisára

RedakciaAktuality17.8.2021

V rámci tohtoročného ružomberského kultúrneho leta, ktoré organizuje mesto Ružomberok, nechýbajú ani hudobné koncerty. Jedným z nich bolo aj vystúpenie talentovaného speváka Martina Cisára, ktorý sa predstavil 13. augusta v Parku Š. Hýroša. Jeho hlas oslovil vyše stovky priaznivcov.

Jeho piesne s nádychom romantiku umocnili atmosféru horúceho letného večera. Do povedomia verejnosti sa M. Cisár vryl v roku 2014 tretím miestom v speváckej súťaži Hlas Československa. Svoju kariéru odštartoval vydaním debutového singla Šťastie.

Martin, ako sa vyjadril, mal k spevu blízko od základnej školy, kedy sa venoval ľudovej tvorbe. Navštevoval odbor spevu na umeleckej škole. Tam ho spočiatku zaujímali najmä žánre blízke jeho veku – pop, soul . Medzi spevákove vzory patrili Sia, Anny Winehouse, skupina Caidplay, či niekoľkonásobná držiteľka Grammy Adele.

Po úspechu v televíznej speváckej súťaži Hlas Československa 2014 sa Martin začal venovať spevu aktívnejšie. Pôsobil aj ako vokalista v hudobných nahrávkach svojich kolegov spevákov nielen na Slovensku, ale i v Českej republike, V rámci sólovej kariéry spolupracoval s rádiom FM. Pod jeho záštitou vystúpil na jednom z najväčších festivalov na Slovensku – trenčianskej Pohode. Medzi ďalšie míľniky života mladého speváka patrí spolupráca so slovenským producentom s umelecký menom Mark Dann. Výsledkom bola pieseň Thde Way. Nahral tiež množstvo coverov. Najúspešnejším sa stala skladba Human amerického speváka Rad ni Banr Man.

Nedávno nahral zaujímavú cover verziu známeho Dance Monke, ako jemný duet s Nicky Mack. Martin ako jeden z mála pomaly ale isto pretvára svoju účasť v talentovej súťaži v naozajstnú spevácku kariéru.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia