Hygienické výrobky za tri milióny eur z Fiľovho SHP Group poputujú na pomoc nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam

Hygienické výrobky za tri milióny eur z Fiľovho SHP Group poputujú na pomoc nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam

RedakciaAktuality22.3.2020

Celulózka Mondi SCP zvýšila dodávku celulózy do slovenských fabrík na výrobu toaletného papiera, obrúskov a vreckoviek zo skupiny SHP Group v Harmanci i Slavošovciach až o polovicu. Túto informáciu priniesol Denník E v súvislosti s aktuálnou situáciou, keď svet ovládol nový koronavírus. O výrobu hygienických papierových pomôcok a obalov na potraviny je väčší záujem ako inokedy.

„Hygienický papier ide na plné obrátky. Je oň veľký záujem, ktorý musíme pokrývať,“ potvrdil pre Denník E Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva ružomberskej celulózky Mondi SCP.

Pre ružomberské papierne sú podľa M. Čurillu inšpiráciou aj sesterské papierne zo skupiny Mondi v Taliansku. Tie rovnako pokračujú vo výrobe ešte v náročnejších podmienkach. Ľudia v papierňach sa podľa jeho slov, tak ako všade inde, na začiatku dosť zľakli, ale spoločnosť sa zomkla pod prísnymi hygienickými opatreniami. „Pokiaľ sa u nás neobjavia nejakí nakazení pracovníci, z plného nasadenia poľavovať nebudeme,“ konštatoval Denníku E Čurilla.

Papierne zamestnávajú takmer dvetisíc ľudí a ročne spracujú viac ako dva milióny kubíkov dreva. „Hygienická vetva Fiľovho papierenského biznisu SHP Group vyčlenila na pomoc nemocniciam a iným zdravotníckym zariadeniam hygienické výrobky za tri milióny eur,“ potvrdil informáciu pre Denník E Čurilla.

Toto sú opatrenia, ktoré spoločnosť vzhľadom na situáciu prijala:

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia