Informačné centrum Ružomberok otvoria v piatok

Informačné centrum Ružomberok otvoria v piatok

RedakciaAktuality23.6.2020

Informačné centrum, rovnako ako Dom UNESCO Vlkolínec budú otvorené kratšie ako uplynulý rok. Portál Žijem v Ružomberku o tom informoval vedúci Informačného centra Ružomberok Milan Kolčák. V prevádzke už je aj Roľnícky dom a dvor vo Vlkolínci.

Otvorené, ale s obmedzeniami

Pri vstupe budú musieť návštevníci dodržať opatrenia nariadené štátnym hygienikom. Aktuálne ide o prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekciu rúk, rozostupy minimálne dva metre, vetranie priestorov, či o dezinfekciu plôch.

Ako ďalej pripustil, návštevníkov Informačného centra môžu čakať aj ďalšie obmedzenia.

„Pravdepodobne návštevníkom obmedzíme pohyb po prevádzke. Znamená to, že k policiam s letákmi nebudú mať prístup a poskytneme im ich len na vyžiadanie. Nebude tiež možné používať počítače určené pre verejnosť,“ vysvetlil Kolčák.

Cestovný ruch počas pandémie trpel

Počas pandémie nového koronavírusu bolo Informačné centrum zatvorené.

„Do veľkej miery sme nemohli vykonávať ani činnosť v pozadí, ktorou je zber informácií a ich spracovanie, keďže iné prevádzky boli tiež uzatvorené, alebo sme nemali k tomu relevantné informácie,“ konštatoval.

Obmedzené cestovanie, služby, žiadne kultúrne podujatia sa odrazili aj v cestovnom ruchu. Ako ďalej uviedol Kolčák, ľudia majú stále veľkú motiváciu ostať doma a nevyužívať žiadne služby. Zároveň však verí v opätovné naštartovanie cestovného ruchu, ktorému majú pomôcť aj vládne opatrenia. „Veríme, že ľudia začnú opäť využívať naše služby v plnej možnej miere,“ podotkol na záver.

V roku 2019 navštívilo Informačné centrum v Ružomberku viac ako 23 200 návštevníkov, čo je o 7% menej ako v roku 2018, kedy tam zavítalo viac ako 25 000 ľudí. Dôvodom poklesu miestnych návštevníkov je predovšetkým vyšší predpredaj vstupeniek cez internet. Počet zahraničných návštevníkov oproti roku 2018 mierne stúpol, a to o 1%.

Otváracie hodiny Informačného centra Ružomberok:

PO - PI od 9:00 do 17:00

SO od 8:00 do 12:00

NE a sviatok zatvorené

Otváracie hodiny Dom UNESCO Vlkolínec:

UT - NE 9:00 17:00

PO zatvorené

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia